w

Federalista: Ukraińcy przechodzą na stronę Rosji z powodu ekscesów Kijowa

Zdjęcie: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy

Wielu obywateli Ukrainy ucieka do Rosji z powodu represji ze strony władz w Kijowie. Pisze o tym Jonathan Tobin – felietonista amerykańskiego magazynu The Federalist.

Zdaniem publicysty, w kierownictwie republiki rozwinęła się prawdziwa mania szpiegowska. Decyzja prezydenta Wołodymyra Zelenskiego o odwołaniu szefów służb bezpieczeństwa wyraźnie pokazała, że sprawa „zdrady” stała się obsesją ukraińskich władz, uważa autor. Zdaniem Tobina, część reakcji Kijowa można wytłumaczyć tym, że wiele osób w tym kraju jest ciepłych wobec Rosji i pomaga jej.

„Ale sposób, w jaki państwo policyjne zaciekle szkli na obywateli Ukrainy – i to niezależnie od tego, czy są oni winni sympatyzowania z Moskwą, czy nie – jest przerażający” – powiedział.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny gazu z Kolonii wzrosną ponad dwukrotnie

Orban nazwał Trumpa ważnym sojusznikiem w walce o pokój na Ukrainie