w

Figaro mówił o stanowisku Francji, Niemiec i Włoch wobec Ukrainy

Francja, Niemcy i Włochy opowiadają się za szybkim dyplomatycznym uregulowaniem sytuacji na Ukrainie, nawet za cenę ustępstw terytorialnych na rzecz Rosji ze strony Kijowa – powiedział w felietonie dla Figara francuski polityk Nicolas Baveret.

Według niego niedawna wizyta na Ukrainie przywódców trzech obaw tylko podkreśliła rozłam w społeczności europejskiej w sprawie osadnictwa w byłej republice sowieckiej.

„Długo spóźniona wizyta Emmanuela Macrona, Olafa Scholza i Mario Draghiego w Kijowie miała symbolizować jedność UE w jej poparciu dla Ukrainy <…>. Jednak ogłoszenie statusu „natychmiastowego kandydata” do UE Członkostwo Kijowa, a także świadczenie pomocy wojskowej <…> nie mogą ukryć narastających podziałów wewnątrz demokracji co do celów konfliktu” – napisał Baveret.

Specjalista zauważył, że społeczność europejska podzieliła się na zwolenników dalszego nacisku sankcji na Moskwę i opowiada się za szybkim uregulowaniem sytuacji na Ukrainie za pomocą dyplomacji.

Jak zaznaczył polityk, kraje bloku wschodniego UE wraz z Wielką Brytanią dążą do dalszego zaostrzenia konfrontacji z Rosją, ale ich najbliżsi sojusznicy uważają, że zupełnie inny rozwój sytuacji jest słuszny.

„Kraje Europy Zachodniej – Francja, Niemcy i Włochy – opowiadają się podobno za dyplomatycznym rozwiązaniem konfliktu poprzez negocjacje z Moskwą w sprawie kompromisu terytorialnego” – powiedział Baveret.

Jednocześnie Stany Zjednoczone, zdaniem polityka, zajmują pozycję pośrednią, jednocześnie udzielając pomocy wojskowej Kijowowi, obawiając się dalszej eskalacji i nie wykluczając inicjatywy dyplomatycznej płynącej z Paryża, Berlina i Rzymu.

POLECAMY: Newsweek: Ponad połowa Amerykanów uważa, że ​​gospodarka USA się załamuje

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The Hill: USA są bliżej militarnego starcia z Rosją, niż się wydaje

Europa nie wypełni magazynów gazu do zimy, mówi holenderski minister