w

Finlandia otworzy granicę z Rosją dla ruchu turystycznego od 30 czerwca

Finlandia nie przedłuży ograniczeń w przemieszczaniu się obywateli nałożonych z powodu pandemii, a granica z Rosją zostanie ponownie otwarta dla ruchu turystycznego od 30 czerwca – podało tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na swojej stronie internetowej.

„Podróżni z krajów trzecich przybywający do Finlandii nie są już zobowiązani do posiadania zaświadczeń o szczepieniu lub testów COVID-19 ani do poddawania się testom na obecność koronawirusów na przejściach granicznych” – napisano w oświadczeniu.

Określa się, że kontrola graniczna powraca do sytuacji sprzed epidemii: pasażerowie przybywający spoza Unii Europejskiej i strefy Schengen muszą posiadać normalne dokumenty podróży, tj. paszport oraz, w razie potrzeby, wizę.

Fińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zaznaczyło, że po zniesieniu ograniczeń spodziewa się wzrostu ruchu z krajów trzecich, zwłaszcza na granicy wschodniej (rosyjskiej). Dodają, że na natężenie ruchu ma również wpływ chęć Rosjan do podróżowania i liczba ważnych wiz.

W Rosji wizy fińskie wydawane są od 2021 roku. Władze fińskie zwracają się do władz rosyjskich o wyjaśnienie zasad opuszczania kraju.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kaczyński: nie jestem już w rządzie. Moja rezygnacja została przyjęta

Lawina interwencji strażaków po poniedziałkowych burzach