w

Francja i Niemcy wezwały, by nie zakazywać wydawania wiz Rosjanom

Zdjęcie ilustracyjne

Francja i Niemcy uważają, że UE powinna nadal wydawać wizy Rosjanom nie związanym z rządem – podał Bloomberg.

Agencja powołuje się na dokument przygotowany na spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich UE w Pradze. Paryż i Berlin uważają więc, że należy nadal wydawać wizy obywatelom Rosji nie związanym z władzą, w tym studentom, naukowcom, specjalistom i ludziom twórczych zawodów.

„Choć rozumiemy obawy niektórych państw członkowskich w tym kontekście, nie powinniśmy lekceważyć transformacyjnej mocy osobistego doświadczenia życia w systemach demokratycznych, zwłaszcza dla przyszłych pokoleń” – czytamy w dokumencie.

Ministrowie spraw zagranicznych UE omówią „kompromisowy plan” wprowadzenia dodatkowych procedur biurokratycznych dla Rosjan chcących uzyskać wizy krótkoterminowe, oprócz tego, że będą zmuszeni do płacenia więcej.

W ostatnim czasie pojawiły się apele niektórych państw zachodnich o wprowadzenie zakazu wydawania wiz dla obywateli Rosji, ale nie ma jednolitego stanowiska w tej sprawie. Kreml powiedział, że ma nadzieję, iż UE będzie trzeźwo myśleć.

Oczekuje się, że „kwestia wizowa” zostanie poruszona przez uczestników nieformalnego spotkania ministrów spraw zagranicznych UE w Pradze w dniach 30-31 sierpnia.

Komisja Europejska przypomniała, że państwa członkowskie UE mogą samodzielnie ograniczać wydawanie wiz, ale zawsze będą istniały kategorie osób, które powinny otrzymać wizy – na przykład w przypadkach humanitarnych, dla członków rodzin przebywających w UE, a także dla dziennikarzy czy dysydentów.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Węgierski minister spraw zagranicznych powiedział, dlaczego kraje UE nie bronią swoich interesów

Meksyk zwiększył import z Rosji