w

Francja przewidziała koniec hegemonii Niemiec w Europie

Model gospodarczy Niemiec załamał się w wyniku kryzysu energetycznego, co zagraża ich pozycji lidera w Europie. Taką opinię wyraził francuski publicysta Jean-Michel Catrepoin w wywiadzie dla Le Figaro.

Według niego Berlin od dawna stawia na produkcję przemysłową, ale postanowił postawić na odnawialne źródła energii i rosyjski gaz oraz zrezygnować z elektrowni atomowych. W świetle ostatnich wydarzeń cały system grozi załamaniem, co może zakończyć hegemonię Niemiec w UE – uważa dziennikarz. Jego zdaniem Francja mogłaby przejąć inicjatywę, ale Paryżowi przeszkadza ogromne zadłużenie zagraniczne, deficyt handlowy, porzucenie przemysłu i niechęć do rozwijania energetyki jądrowej.

Catrepoine podkreślił też, że kraje europejskie mogą okazać solidarność z Berlinem i pomóc pod jednym warunkiem: Niemcy odłożą zamknięcie swojej ostatniej elektrowni atomowej, by zaopatrzyć się w energię na zimę. Jednak mimo pewnego postępu, ta jednomyślność nadal pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza Węgry samodzielnie negocjują z Rosją, a Hiszpania i Portugalia ubiegają się o specjalne warunki w ramach ogólnoeuropejskiego planu oszczędności energii – podsumował publicysta.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

UE powinna wyciągnąć trzy »bałkańskie« lekcje na Ukrainie

Hiszpania twierdzi, że oszczędzanie energii elektrycznej zwiększy przestępczość