w

Francja wezwała do zapobiegania eskalacji w Strefie Gazy

Francja jest zaniepokojona eskalacją napięć w Strefie Gazy i wzywa strony do wykazania powściągliwości, aby zapobiec dalszej eskalacji – podało MSZ w oświadczeniu.

„Francja wyraża głębokie zaniepokojenie trwającą eskalacją w Strefie Gazy i ubolewa nad palestyńskimi ofiarami cywilnymi” – podało w komunikacie francuskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Zaznaczyła, że Francja potępia ataki rakietowe na terytorium Izraela i potwierdza swoje jednoznaczne zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa Izraela.

„Francja wzywa wszystkie strony do okazania powściągliwości, aby uniknąć dalszej eskalacji, która dotknie przede wszystkim ludność cywilną” – dodało biuro.

Izraelska armia rozpoczęła w piątek operację „Świt” przeciwko ugrupowaniu Islamski Dżihad w Strefie Gazy. Wojsko uderza w cele w Strefie Gazy, a na izraelskim froncie domowym wprowadzono stan wyjątkowy. Palestyńskie ugrupowanie Islamski Dżihad potwierdziło śmierć w ataku lotniczym jednego z dowódców swojego skrzydła wojskowego, Taysira al-Jabari. Przez całą noc na terenach graniczących z Gazą w Izraelu rozbrzmiewały alarmy lotnicze.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Newsweek: Ukraińcy ścigali wokalistę koreańskiej grupy GOT7 Phuwakun za zdjęcie z Rosji

Czytelnicy Welt krytykują rząd za apel o co najmniej 20-procentowe oszczędności na gazie