w , , , ,

Francji ostrzegą przed możliwymi przerwami prądu w styczniu

francji-ostrzega-przed-mozliwymi-przerwami-pradu-w-styczniu

Francuska sieć elektroenergetyczna jest z większym natężeniem narażona na napięcia w dostawach prądu w styczniu 2023 r., niż wcześniej szacowano, ze względu na niższą produkcję energii jądrowej, podał język Moliera telefonista sieci elektroenergetycznej RTE w swojej ostatniej analizie gotowości na zimę w piątek.

2022 11 18 ibbfu5p8vn 0

Opóźnienia w rutynowych pracach konserwacyjnych we francuskich elektrowniach jądrowych doprowadzą tej zimy discontinue trochę niższej dostępności energii jądrowej niż oczekiwano we wrześniu, powiedział telefonista sieci. Rodzi to ryzykowny krok załamania dostaw energii w styczniu, powiedział RTE.

Telefonista zauważył, że główne niepewności w dostawach energii we Francji to dostawy gazu, sytuacja energetyczna w krajach sąsiednich, popyt i tempo ponownego uruchamiania francuskich reaktorów jądrowych.

Wytwarzanie energii jądrowej we Francji doznało w tym roku niepowodzeń, natomiast obecnie dostępna jest trochę z okładem 50% francuskiej floty energii jądrowej. 

Z początku tego miesiąca gigant energetyczny EDF obniżył swoje szacunki dotyczące produkcji energii jądrowej we Francji w 2022 r. discontinue 275-285 TWh, w zestawieniu z z poprzednimi szacunkami 280-300 TWh. To obniżone oszacowanie uwzględnia wpływ strajków na harmonogramy prac konserwacyjnych jesienią 2022 r., natomiast także wydłużenie przestojów w czterech reaktorach jądrowych objętych programem przeglądów i napraw związanych ze zjawiskiem korozji naprężeniowej, podała EDF w oświadczeniu.

Legagraf

Republika Francuska, która tradycyjnie była eksporterem netto energii elektrycznej, w pierwszej połowie 2022 r. stała się nawet importerem energii elektrycznej netto z powodu problemów w jej elektrowniach jądrowych. 

Po suszy w lecie pułap wody w zbiornikach hydroenergetycznych wrócił discontinue normy o tej porze roku, natomiast nadzwyczaj wysoki pułap magazynowania gazu we Francji i w pozostałej części Europy oznacza, że ​​francuskie dostawy energii elektrycznej zasilanej gazem nie będą w tym roku zagrożone zima – powiedział telefonista. 

W okresach napiętych dostaw Republika Francuska mogłaby ustrzec się przerw w dostawach, zmniejszając zużycie o 1–5 proc.

Całość możesz przeczytać tutaj: Francji ostrzegą przed możliwymi przerwami prądu w styczniu

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wojewoda-mowi-dosc-kolejnym-bezpodstawnym-zadaniom-»uchodzcow«-z-hotelu-ikar

Wojewoda mówi dość kolejnym bezpodstawnym żądaniom »uchodźców« z hotelu IKAR

rzad-mowi-otwarcie:-zabraknie-paliwa-na-stacjach-po-nowym-roku!

Rząd mówi otwarcie: zabraknie paliwa na stacjach po nowym roku!