w

Francuscy rolnicy tracą jedną trzecią zbiorów owoców i warzyw z powodu suszy

sc: pixabay

Zbiory owoców i warzyw we Francji spadły o prawie 35 proc. z powodu wyjątkowo suchej pogody – powiedział we wtorek radiu Franceinfo Jacques Rouchasse, prezes krajowego stowarzyszenia producentów warzyw (Legumes de France).

„Zbiory zostały uszkodzone. W tej chwili szacujemy ją na 25% do 35% … Konieczne jest, aby przyjęte ograniczenia w korzystaniu z wody były lepiej dostosowane do zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego i niezależności Francuzów – powiedział Rouchassé.

Przypomniał, że obecnie co drugie warzywo we Francji jest importowane i powiedział, że rolnicy potrzebują wsparcia państwa, aby przetrwać trudne czasy, takie jak bezprecedensowa susza.
Lipiec 2022 r. był drugim najsuchszym miesiącem w historii – podała francuska państwowa służba meteorologiczna Météo-France. Rekordowe fale upałów we Francji w miesiącach letnich doprowadziły do suszy i w całej metropolii wprowadzono ograniczenia wody.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Putin wydał przerażające ostrzeżenie dla Zachodu – pisze Daily Express

Zełenski usunął byłych szefów SBU i sił operacji specjalnych z siedziby Naczelnego Wodza