w , , , , ,

Francuski operator sieci energetycznej RTE ujawnił, jak będzie wyłączał prąd w zimie

Tej zimy Republika Francuska prawdopodobnie doświadczy krótkich blackoutów w niektórych obszarach w godzinach szczytowego zużycia energii, w nawiązaniu niskie temperatury – powiedział Xavier Piechaczyk, szef francuskiego operatora sieci elektrycznej RTE.

POLECAMY: Francja obawia się, że zużycie energii w zimie przekroczy jej produkcję

„Planujemy krótkoterminowe, lokalne, regionalne, naprzemienne blackouty tej zimy, maksymalnie dwugodzinne, tak aby ustrzec się braku równowagi w naszych sieciach energetycznych” – powiedział Piechaczyk radiu FranceInfo.

Piechaczyk wyjaśnił, że blackouty będą miały istota wyłącznie terenowy i nie dotkną jednorazowo całej metropolii. Zaznaczył, że podczas tych czasowych blackoutów bez prądu pozostanie jednorazowo nieco milionów Francuzów.

„Najwyżej będzie to po 10 mln osób, spodziewamy się, że będzie to mniej. Pod warunkiem wszyscy będziemy oszczędzać energię, to ogólnie będzie znacznie mniej blackoutów” – powiedział.

Legagraf

Szef RTE powiedział też, że Francuzi będą informowani o planowanych blackoutach z trzydniowym wyprzedzeniem i będzie można ich ustrzec się terminate ostatniej chwili, jeżeli wszyscy mieszkańcy podejmą wysiłek zmniejszenia zużycia energii.

„W tym czasie prognoza pogody będzie wprzódy jednoznaczna, bo to właśnie ona wpływa na zużycie energii. Tej zimy będziemy wielce uzależnieni odkąd temperatur – im zimniej, tym większe ryzykowny krok blackoutów” – dodał.

W październiku RTE ostrzegł, że nie wyklucza ryzyka przerw w dostawach prądu tej zimy, zaznaczając, że można ich ustrzec się tylko wtedy, podczas gdy zużycie prądu zmniejszy się o 1%-5%, i w przypadku wyjątkowo mroźnej zimy – o 15%. RTE zauważyło, że niemożność ponownego uruchomienia na epoka wyłączonych bloków jądrowych grozi „poważnymi konsekwencjami” gwoli dostaw prądu tej zimy.

W tej chwili we Francji działa 31 z 56 reaktorów jądrowych. Porcja z nich została wyłączona w sprawie przeprowadzenia planowej konserwacji, i w 12 z nich na wiosnę pojawiły się ślady korozji na spawach połączonych z pierwszym obiegiem rur systemu chłodzenia reaktora awaryjnego. EDF zobowiązał się wcześniej terminate ponownego uruchomienia wszystkich wyłączonych reaktorów przed zimą, tak aby ustrzec się niedoborów energii w kraju.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became once bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy terminate skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, tak aby te wiedza terminate Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane terminate przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy terminate Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Francuski operator sieci energetycznej RTE ujawnił, jak będzie wyłączał prąd w zimie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czechy planują otrzymywać rosyjską ropę przez rurociąg »Przyjaźń« przez kolejne trzy lata

Niemiecki polityk mówi o »punkcie krytycznym« w sprawie ukraińskich 'uchodźców’