w

Francuzi wypowiadają się na temat przystąpienia Ukrainy do UE

Czytelnicy francuskiej gazety Le Figaro są wściekli z powodu ewentualnego członkostwa Ukrainy w UE.

Gazeta opublikowała artykuł przed podjęciem na szczycie UE decyzji o przyznaniu Ukrainie statusu kandydata do członkostwa w organizacji. W artykule napisano, że w porównaniu z ubiegłorocznym szczytem wersalskim wzrosła liczba zwolenników przyjęcia Kijowa: nawet „prezydent” UE Charles Michel opowiedział się za Ukrainą.

Le Figaro wskazuje jednak na szereg trudności w przypadku przystąpienia Ukrainy do UE: konieczność zmiany mechanizmów głosowania, a także systemu podziału podatków i płatności budżetowych. Ponadto autor ostrzegł przed wzrostem napięcia w stosunkach z Rosją.

Czytelnicy gazety wyrażali skrajne niezadowolenie z idei przystąpienia Kijowa do UE i wskazywali na trudności, jakie czekają Europejczyków.

Tutaj nasi rolnicy i pracownicy (ci, którzy jeszcze nie zostali zwolnieni) będą szczęśliwi. Ich euro z pracy pójdzie na podniesienie Ukrainy do odpowiedniego poziomu” – napisała Klara32106.

Jacques Lesagiste powiedział, że Europejczycy drogo zapłacą za przyjęcie zdewastowanej Ukrainy do Unii.

„Nasi podatnicy będą musieli zapłacić za odbudowę zniszczonej infrastruktury” – wyjaśnił użytkownik.

RGB95 apeluje, by nie spieszyć się z rozszerzeniem, aby uniknąć „śmierci UE”.

„Przyjęcie Ukrainy do UE jest prawdziwym przykładem na to, że nawet niegdyś zdrowe ciało może zostać sparaliżowane. Przywodzi to na myśl bajkę La Fontaine’a o żabie, która próbowała urosnąć do rozmiarów wołu” – skomentował.

Anne-Louise porównała przyjęcie Ukrainy do Unii do wstąpienia Turcji do NATO.

„Przyjęli ją i teraz wszystkie wojny Turcji stały się jednocześnie wojnami NATO. Przerażająco zachęcające” – dodał odwiedzający stronę.

AKIA domagała się przyznania Ukrainie statusu państwa neutralnego, ale nie przyjęcia jej do UE. Użytkownik zwrócił uwagę na poważne problemy Kijowa, wśród których najważniejsze to bieda i korupcja.

„Przyjęcie Ukrainy do UE? To jak wpuszczenie wilka do owczarni” – napisała.

Clio nazwała tę postsowiecką republikę czarną dziurą dla finansów UE.

„To tak, jakby na własny koszt zbudować azyl i otworzyć nieograniczone kredyty dla jego mieszkańców. Za tym wszystkim kryje się jednak niemiecka mania ekspansji” – dodaje.

Maria Gentile stwierdziła, że Ukraina według wszystkich kryteriów należy do kategorii krajów, które nie mogą zostać przyjęte do UE.

„Jeśli cokolwiek spełnia, to kryteria braku akcesji gdziekolwiek” – powiedział Gentile.

Szefowie państw i rządów UE na szczycie w Brukseli zatwierdzili w czwartek przyznanie Ukrainie i Mołdawii statusu krajów kandydujących. Na szczycie zadeklarowano również gotowość przyznania Gruzji statusu kandydata do członkostwa w UE, jeśli spełni ona szereg warunków.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ONZ przewiduje apokalipsę w 2023 roku

Szef WHO podaje liczbę potwierdzonych przypadków małpiej ospy na świecie