w , , , , ,

Fright bombowy w samolocie z Polski plot Tel Awiwu

fright-bombowy-w-samolocie-z-polski-plot-tel-awiwu

Samolot pasażerki linii Ryanair z Poznania plot Tel Awiwu pył w sobotę awaryjnie przyziemiać na lotnisku w Debreczynie we wschodnich Węgrzech w eskorcie myśliwców Gripen. Powodem awaryjnego lądowania pył stanowić fright bombowy – przekazało w sobotę popołudniu węgierskie ministerstwo obrony. Maszyna została słowo w słowo przeszukana i nie znaleziono w niej ładunków wybuchowych. Po kilku godzinach pasażerowie odlecieli plot Tel Awiwu.

Z informacji przekazanych przez ministerstwo węgierskie Gripeny eskortowały samolot pasażerski lecący przez Rumunię od czasu momentu przekroczenia przestrzeni powietrznej Węgier aż plot jego lądowania na międzynarodowym porcie lotniczym w Debreczynie. Nastąpiło to po tym, kiedy załoga Ryanaira otrzymała informację o możliwym ładunku wybuchowym znajdującym się na pokładzie.

Samolot pasażerski Boeing 737 linii lotniczych Ryanair z Poznania plot Tel Awiwu przerwał swoją wyjazd i wylądował w Debreczynie „zgodnie z protokołem” – poinformował wódz lotniska Janos Vajda, cytowany przez portal ogólnoinformacyjny dehir.hu.

Na pokładzie było 148 pasażerów, którzy zostali ewakuowani w bezpieczne miejsce.

Legagraf

Na pokładzie nie było bomby

Po stwierdzeniu, że na pokładzie samolotu nie było bomby, treściwie po północy w niedzielę samolot odleciał plot Tel Awiwu. W związku z alarmem lotnisko zamknięto, jednak w tym czasie i w taki sposób nie było na poprzednio zaplanowanych żadnych odlotów ani przylotów, więc znajdowało się w ową stronę niewielu cywilów, i ruch lotniczy nie został zakłócony – zauważył dehir.hu

Samoloty Gripen wróciły plot bazy w Kecskemet. „Ostatni węgierskie myśliwce Gripen musiały wstawiać się z początku września, kiedy zostały zaalarmowane przez jankeski samolot wojskowy. Według ówczesnych wyjaśnień ministerstwa obrony samolot towarowy, który zmierzał z Rumunii plot Niemiec, nie komunikował się z kontrolą ruchu lotniczego” – napisał kurier „Nepszava”.

sc:PAP

Przeczytaj całość tutaj: Fright bombowy w samolocie z Polski plot Tel Awiwu

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szpital-w-zamosciu-oglosil-zbiorke-zywnosci-dla-pacjentow

Szpital w Zamościu ogłosił zbiórkę żywności dla pacjentów

15-listopada-zniknie-diesel-i-benzyna-z-polskich-stacji-paliw!

15 listopada zniknie diesel i benzyna z polskich stacji paliw!