w

FT: Indie i Chiny mogą wykoleić spisek G7 przeciwko rosyjskiej ropie

Indie i Chiny mogą zapobiec realizacji planu G7 dotyczącego ograniczenia ceny rosyjskiej ropy, udostępniając swoje statki – podał „Financial Times„.

Zdaniem analityków, z którymi rozmawiała gazeta, pozwoliłoby to Moskwie na ominięcie ewentualnych działań państw G7 czy Unii Europejskiej, które – jak planują autorzy inicjatywy – zapewniłyby importerom swoje ubezpieczenia i usługi transportowe.

„Jeśli rosyjskie ładunki ropy zostaną skutecznie zakazane dla większości światowej floty tankowców, Indie i Chiny prawdopodobnie będą chciały kontynuować handel z zapewnieniem własnych statków lub Rosja mogłaby użyć swoich” – ocenia „FT”.

Rzecznik UE w publikacji zasugerował, że najtrudniej będzie przekonać wystarczającą liczbę krajów i dużych ubezpieczycieli do poparcia proponowanego systemu. Inna rozmówczyni, ekspertka Helima Croft, zwątpiła w perspektywy pomysłu G7 ze względu na małe szanse na ustalenie ceny na tyle niskiej, by odciąć dochody Rosji z ropy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezydent Sri Lanki poprosił Putina o pomoc z ropą, piszą media

Inwigilacja PLUS w wykonaniu PiS stała się faktem. Naczelnik US sprawdzi stan twojego konta