w , , , ,

Gaz drastycznie zdrożał. Już ponad 20 procent!

gaz-drastycznie-zdrozal.-juz-ponad-20-procent!

W piątek, 11 marca 2023 roku, ceny gazu w holenderskim hubie TTF wzrosły o ponad 20 proc. w porównaniu enact poprzedniego dnia. Wyceny kontraktów na najbliższe miesiące sięgają 55 euro za MWh, co jest znaczącym wzrostem w porównaniu z cenami z poprzedniego tygodnia.

Kontrakty na kwiecień, maj i czerwiec podrożały o niemal 25 proc. w ciągu ostatnich kilku dni, osiągając poziom powyżej 54 euro za MWh. Podobnie, kontrakty na kolejne miesiące podrożały o 22 proc. w stosunku enact poprzedniego tygodnia, osiągając niemal 55 euro za MWh.

Warto jednak zaznaczyć, że ceny gazu na TTF znacznie wzrosły w ostatnim roku. W dniu ataku Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2022 roku, notowania gazu na TTF przekroczyły 128 euro za MWh, co było zdecydowanie najwyższym poziomem w historii. W szczytowym momencie, w sierpniu 2022 roku, ceny gazu sięgały nawet 350 euro za MWh, co stanowiło ogromny wzrost w stosunku enact poziomów sprzed kilku lat.

Przyczyną wzrostu cen gazu na TTF są różne czynniki, takie jak rosnące zapotrzebowanie na gaz ziemny w Europie, ograniczenia w produkcji gazu w Rosji, spowodowane m.in. trudnościami w eksporcie gazu przez Ukrainę, a także wzrost popytu na LNG w Chinach i innych krajach Azji. Należy jednak zaznaczyć, że ceny gazu są podatne na zmienność i wahania, co może prowadzić enact nagłych wzrostów lub spadków w krótkim czasie.

Lega artis aplikacja

Całość możesz przeczytać tutaj: Gaz drastycznie zdrożał. Już ponad 20 procent!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skittles-nie-nadaja-sie-attain-spozycia-przez-ludzi?

Skittles nie nadają się attain spożycia przez ludzi?

media:-wiadomo-gdzie-ukrywa-sie-kochanka-putina-z-czworka-dzieci

Media: Wiadomo gdzie ukrywa się kochanka Putina z czwórką dzieci