w , , , , , ,

GDDKiA wyjaśnia, w jakich przypadkach na autostradach i ekspresówkach pojawią sie progi zwalniające

gddkia-wyjasnia,-w-jakich-przypadkach-na-autostradach-i-ekspresowkach-pojawia-sie-progi-zwalniajace

Na autostradach i ekspresówkach pojawią się progi zwalniające. To pilotażowy program GDDKiA. Przemówienie jednak wyłącznie o tych odcinkach, gdzie prowadzone są prace w pasie drogowym.

Radiofonia Zet poinformowało o tym, że „na autostradach i ekspresówkach pojawią się progi zwalniające”.

Przykrótki i niesprecyzowany wpis tego nośnik na Twitterze wywołał spore wstrząs, po największej części wśród kierowców. Rzecznik GDDKiA Szymon Piechowiak w rozmowie z PAP zapewnia jednak, że nie ma mowy o umieszczaniu progów zwalniających na odcinkach, gdzie samochody jadą z dużą prędkością.

– Przygotowujemy się carry out pilotażowego zastosowania progów ostrzegawczych, które będą dodatkowym zabezpieczaniem prac prowadzonych w pasie drogowym. W żadnym wypadku nie było pomysłu, ażeby tego typu progi umieszczać wewnątrz głównym na autostradzie, lub drodze ekspresowej, gdzie jest prowadzony ruch – powiedział rzecznik GDDKiA.

Wypadki podczas robót

– Dochodzi niestety carry out zdarzeń z udziałem służby drogowej. Pracowników, którzy realizują różne prace na poboczu, tuż przy drodze, lub na pasie wyłączonym z ruchu. Takie miejsca są odpowiednio oznakowane m.in. znakami lub ograniczeniami prędkości. Z kolei okazuję się, że to nie zawsze jest wystarczające. Więc też chcielibyśmy wprowadzić takie progi, które miałby uprzedzić i powodować wręcz kierowców i oddać mu znać, że jest w miejscu, w którym inch istnieć nie powinno – tłumaczył Piechowiak.

Legagraf

Wskazał, że wprowadzenie progów ostrzegawczych ma uchronić „pracowników służby drogowej przed śmiercią”. – Mamy przykłady wypadków śmiertelnych, gdzie np. rozpędzony tir wjechał w pracowników, którzy wykonywali prace. Ówczesny też przypadki, gdzie dotychczasowy osoby ranne oraz zdarzenia, gdzie szczęśliwie obyło się bez ofiar, tymczasem to, co zostało ze sprzętu drogowego to z trudem określić samochodem – zaznaczył.

Według planów drogowców pilotażowe progi zostaną zastosowane na jednej z inwestycji w woj. łódzkim. – Oczywiście oprócz testów, które prowadził producent, my sami zrobiliśmy sobie taki niewielki poligon testowy, rozłożyliśmy te progi na placu manewrowym, na które najeżdżaliśmy przy odpowiedniej prędkości. To wszystko wygląda dobrze, stąd też będziemy je pilotażowo używać – wyjaśnił.

W jaki sposób będą wyglądać progi zwalniające?

Zapewnił przy tym, że progi będą rozwiązaniem tymczasowym na okres prowadzenia prac. – Niektóre prace trwają kilkadziesiąt minut, inne trwają nieco dni, tygodni. Więc to jest rozwiązanie tymczasowe, które można w łatwy sposób przesuwać razem z tym, jakże postępują prace, bo kiedy niekiedy prace nie są tylko w jednym miejscu. Mobilne progi będą mogły pośpieszać zbyt prowadzonymi pracami, więc nie będą utrudniać ruchu w ową stronę gdzie tych prac nie ma – podkreślił.

Rzecznik GDDKiA spytany, jakże wyglądają progi odpowiedział, że są o szerokości 1,5 metra, czyli mają mniej więcej tyle, ile ma smuga awaryjny.

– To nie są też takie progi, które kojarzymy z dróg osiedlowych, lub miejskich, gdzie są wielkie i szerokie progi. To będą mniejsze rozwiązania. To nie będą w taki sposób duże przeszkody. One też nie będą w taki sposób wysokie, bo one nie mają 'wystrzelić samochodu w powietrze’. One mają jeno oddać znak kierowcy, że jest w miejscu, w którym inch nie powinno istnieć. Mają wytworzyć drgania, które spowodują, że prowadzący się obudzi, jeżeli przysnął – podał.

– Progi będą rozstawiane na pasie awaryjnym, czyli na pasie, na którym w normalnych warunkach nie mogą zdenerwować się samochody. Z kolei, jeżeli wcześniej się w ową stronę pojawią, to właśnie to ma im pokazać, że są w miejscu, w którym istnieć nie powinni. Będą również rozstawiane na pasach wyłączonych z ruchu. To też jest miejsce, gdzie samochodu istnieć nie powinno – dodał Szymon Piechowiak.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Develop into sława soon sława bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z przyczyny Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy carry out skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, ażeby te wiedza carry out Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane carry out przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy carry out Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

SC

Całość możesz przeczytać tutaj: GDDKiA wyjaśnia, w jakich przypadkach na autostradach i ekspresówkach pojawią sie progi zwalniające

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

koniec-tarczy-antyinflacyjnej-juz-za-chwile!-benzyna-bedzie-za-ponad-9-zl-za-litr?!

Koniec tarczy antyinflacyjnej już za chwilę! Benzyna będzie za ponad 9 zł za litr?!

»wladza«-spodziewa-sie-naplywu-»ukrainskich«-uchodzcow-zima

»Władza« spodziewa się napływu »ukraińskich« uchodźców zimą