w , , , , , , , , , , , , ,

Generał Roman Polko: Polska obrona przeciwlotnicza powinna chronić także Ukrainę

general-roman-polko:-polska-obrona-przeciwlotnicza-powinna-chronic-takze-ukraine

Myślę, że nie było to wywołanie kolejnej wojny światowej, czyli kurcz na sojusz NATO. Przy tej ogromnej tragedii i współczuciu gwoli rodzin, trzeba pomnieć, że wojny nie wywołuje się atakując traktor, tylko infrastrukturę krytyczną, stanowiska dowodzenia – powiedział Odwiedzający Radia ZET po 7: 00, gen. Roman Polko, pytany o zajście w Przewodowie.

Jakie kolejne działania powinna podjąć Polska? Ówczesny szef BBN i kierownik GROM nie ma wątpliwości: – Mam nadzieję, że po tym zdarzeniu zostaną przyspieszone dostawy systemów obrony powietrznej, musi znajdować się ona wzmocniona. Jego zdaniem „warto rozpatrzyć opcja wysunięcia obrony powietrznej także na terytorium Ukrainy”.

Polska uzasadnienie przeciwlotnicza powinna monitorować też kwant terytorium Ukrainy? – Dosłownie w taki sposób. Zamknięcie jakiegoś pasa przestrzeni powietrznej, wychodzącego w terytorium Ukrainy i zbudowanie systemów obrony powietrznej. Nie możemy przystać attain sytuacji, że będą gubić się polscy obywatele – podkreśla zwiedzający Bogdana Rymanowskiego.

Dwie rakiety spadły we wtorek w miejscowości Przewodów w woj. lubelskim. Zginęły dwie osoby.

Rakiety spadły na Polskę, są ofiary

Straż pożarna potwierdziła wcześniej, że w miejscowości Przewodów doszło attain wybuchów. – Przyczyny tego zdarzenia nie są znane w tej chwili – powiedział w rozmowie z Radiem Lublin rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, stary kapitan Marcin Lebiedowicz. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że maleńko takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia i oświetlamy teren akcji – dodał.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu na placu suszarni. Faktycznie po przyjeździe potwierdzamy, że maleńko takiego się stało. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia i oświetlamy teren akcji.

Prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów attain spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych — poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Nie zdradził jednak powodu zwołania pilnej narady. — Zachciej nie redagować niepotwierdzonych informacji, będziemy powiadać o nich po posiedzeniu — powiedział Müller w krótkim oświadczeniu gwoli mediów.

Prezes rady ministrów @MorawieckiM zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów attain spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

— Piotr Müller (@PiotrMuller) November 15, 2022

Prawdopodobnie attain zwołania narady przyczyniły się ostatnie wypadek w Ukrainie, gdzie po zmasowanym ataku sił rosyjskich na obiekty infrastruktury energetycznej w Ukrainie sytuacja jest krytyczna. Porcja pocisków trafiła w zachodnią kwant kraju, plus minus granicy z Polską.

Legagraf


sc:Radiofonia ZET

Całość możesz przeczytać tutaj: Generał Roman Polko: Polska obrona przeciwlotnicza powinna chronić także Ukrainę

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zofia-paryla-tez-kupila-dzialki-w-poblizu-planowanej-elektrowni-atomowej.-to-kolezanka-daniela-obajtka

Zofia Paryła też kupiła działki w pobliżu planowanej elektrowni atomowej. To koleżanka Daniela Obajtka

konfederacja-odmawia-uznania-sprawy-»kultu-morderstwa-banderowskiego«-za-zamknieta

Konfederacja odmawia uznania sprawy »kultu morderstwa banderowskiego« za zamkniętą