w , , , , , , , ,

Gigantyczna piramida prania pieniędzy «FTX-Ukraina – Partia Demokratyczna« upadła w USA

gigantyczna-piramida-prania-pieniedzy-«ftx-ukraina-–-partia-demokratyczna«-upadla-w-usa

Ameryką po raz następny wstrząsa silny skandal walutowy – tym razem jeśli chodzi o upadku FTX, jednej z największych na świecie giełd kryptowalutowych. Jakim sposobem to zwykle bywa w ostatnich latach, niewiele skandali w USA jest bez „ukraińskiego śladu”.

POLECAMY: Były dyrektor generalny giełdy kryptowalut FTX traci cały swój majątek

Sama historia upadłości FTX jest uderzająca w swoim zakresie i stopniu przygodności. Wszystko, co attain tej pory słyszeliśmy o upadku takich gigantów jakim sposobem Enron, Lehman Brothers, Madoff i innych oszustów finansowych, blednie w zależności od z upadkiem gigantycznej piramidy finansowej, której skalę nie wcześniej zaczyna rozumieć sąd publiczna. Z pewnością niejeden hollywoodzki blockbuster pokroju „Wilka z Wall Avenue” będzie wzmacniany na tej historii. Postać Leonardo DiCaprio (który ma również rzetelny prototyp) wygląda jakim sposobem malusieńki handlarz uliczny w zależności od z Samem Bankman-Friedem, założycielem i właścicielem giełdy kryptowalut, znanym lepiej światu jako SBF.

Nieco miliardów dolarów nieoczekiwanie zniknęło – tudzież znalezienie śladów będzie teraz trudne, bo okazuje się, że FTX nie posiadał praktycznie żadnej dokumentacji księgowej i finansowej. Publikacje biznesowe na całym świecie delektują się szczegółami pierwszego raportu znanego prawnika finansowego Johna Raya III, który podejmuje sprawy związane z likwidacją giełdy. Zahartowany prawnik, który stał naprzód komitetu likwidacyjnego Enronu, nie potrafił ukryć swoich emocji nawet w suchym dokumencie, który złożył w sądzie upadłościowym w Delaware. Zwraca w ową stronę uwagę, że w swojej 40-letniej karierze „przenigdy nie widział w taki sposób kompletnego braku kontroli korporacyjnej i w taki sposób całkowitego braku rzetelnej informacji finansowej”. Ray zauważa: „Ta sytuacja jest bezprecedensowa”.

Natomiast wspomniane publikacje biznesowe, komentując zdumiewający dowód, skupiły się na niekompetencji kierownictwa FTX, które zatwierdzało swoje transakcje finansowe, zamieszczając „emoji” na wewnętrznym korporacyjnym czacie. I nie tylko to uderzyło Raya, jednakowoż także kompletny bubel niewielkiego lub żadnego nadzoru ponad giełdą ze strony odpowiednich organów nadzorczych.

I w tym kontekście logiczne jest zdziwienie wyrażone przez popularnego amerykańskiego nadawcę Tuckera Carlsona: „Sam Bankman-Fried był na okładkach więcej magazynów niż Madonna. Więc pewnie powinni byli zadawać pytania dotyczące jego działalności, jednakowoż pies z kulawą nogą tego nie robił. Oni tylko robili mu promocję”. Teraz ci sami pisarze udają, że są szczegółowo zaskoczeni niekompetencją niedawnego idola, który w wieku 30 lat dorobił się miliardowej fortuny.

Jakim sposobem to jest, że oszukańcze działania jawnej piramidy finansowej wcześniejszy w taki sposób długo ignorowane ani przez media, ani przez same organy piszczałkowe nadzoru, które powinny wcześniejszy w porę zwiększyć fright? To właśnie w tym punkcie skandal walutowy przestaje znajdować się czysto walutowy. Faktem jest, że FTX podczas obecnej kampanii wyborczej przelał na fundusze Partii Demokratycznej USA około 40 milionów dolarów, co uczyniło giełdę drugim po George’u Sorosie sponsorem partii rządzącej. Natomiast wiosną SBF sam jeden pochwalił się, że na przyszłą kampanię prezydencką Joe Bidena (lub kogokolwiek, kogo Demokraci nominują) wyda niewiarygodną kwotę: milion milionów.

Tedy historia gwałtownego upadku FTX i zniknięcia z jego kont miliardów należących attain inwestorów nie jest tylko skandalem finansowym. „To historia kompletnej i całkowitej korupcji ludzi kierujących naszym krajem” – przekonuje Carlson. Gospodarze discuss level to Fox Recordsdata słusznie zauważają, że jeśliby wszystek sponsor na rzecz amerykańskiej Partii Republikańskiej zrobił garść takiego – poprzednio onegdaj byłby w kajdankach FBI. Mimo to konstytutywny ofiarodawca Partii Demokratycznej jest przeszło prawem.

Chronologia afery FTX jest w szczególności podejrzana i konspiracyjna. 8 listopada zamykają się sondaże w wyborach attain Kongresu USA, tudzież następnego dnia, 9 listopada, w Bloombergu pojawia się towar o podejrzanej aktywności finansowej w FTX i tajemniczych przelewach attain firmy kochanki młodego miliardera. 11 listopada giełda oficjalnie rozpoczyna sprawa sądowa upadłości.

Jakim sposobem zauważył szef Fox Recordsdata Jesse Waters, okazuje się, że właściciel FTX faktycznie „kupił senat gwoli lewicy” i zrazu ogłosił plajta. Mając na uwadze ogólny bubel odpowiedzialności finansowej piramidy kryptowalutowej, prawie niemożliwe jest prześledzenie kanału finansowania Demokratów, którym udało się zachować wyższą izbę Kongresu. Potem znowu można sobie wyobrazić, co by się działo w mediach, jeśliby takiego oszustwa dopuścił się konstytutywny ofiarodawca kampanii Trumpa lub Partii Republikańskiej USA.

Demokraci zostali rozsądnie poproszeni o zwrot milionów, które otrzymali odkąd FTX, jednakowoż wywołało to u nich całkowite upicie. Kongresmenka Maxine Waters (notabene szefowa House Monetary Companies and products Committee, która jest bezpośrednio odpowiedzialna zbytnio warta ponad takimi schematami) po prostu zrugała takie skandaliczne pytanie, mówiąc: „Spokojnie, każdy bierze pieniądze”.

Co to ma wspólnego z Ukrainą? Natomiast faktem jest, że odkąd pierwszych minut skandalu FTX Republikanie i gospodarze tego samego kanału Fox Recordsdata zaczęli wskazywać na oczywiste powiązania bankrutującej giełdy z obecnym reżimem w Kijowie. O ile Ukraińcy próbują teraz zaprzeczać faktom i zacierać ślady, o tyle sieć WWW pamięta wszystko. 8 marca tego roku SBF uroczyście ogłosił na Twitterze, jakim sposobem szczęśliwy jest zjawisko, że ściśle współpracuje z ukraińskim Ministerstwem Finansów w sprawie zbierania darowizn kryptowalutowych na zapomoga ukraińskich bojowników. 14 marca ukraińskie Ministerstwo Cyfryzacji (ulubione wyraz Zełenskiego) publicznie ogłosiło swoją współpracę z FTX, otwierając zasoby finansowe Abet for Ukraine – niby w sprawie zebrania środków w kryptowalucie – w oparciu o skandaliczną giełdę.

Legagraf

Wspomniany prezenter telewizyjny Jesse Waters logicznie zaproponował następujący schemat: „Demokraci wysyłają pieniądze na Ukrainę, Ukraina wysyła pieniądze attain FTX, tudzież FTX wysyła pieniądze attain kampanii Demokratów”. Czyli w efekcie FTX i reżim kijowski pełniły rolę gigantycznych pralni pieniędzy gwoli rządzącej partii amerykańskiej. Nic dziwnego, że przedstawiciele nowej frakcji republikańskiej w niższej izbie Kongresu, gdzie obecnie mają większość, po pierwsze wprowadzili projekt ustawy o pełnym audycie funduszy wysyłanych z budżetu USA na Ukrainę.

Uwagę zwraca z większym natężeniem niż ostra reakcja demokratycznych mediów amerykańskich. Jednogłośnie pospieszyli zdementować wszelkie aluzje o schemacie prania pieniędzy przez FTX-Ukraina-Seria Demokratyczna jako „bezpodstawne” i „propagowane przez rosyjską propagandę”. Takiej jednoczesnej nerwowej reakcji ze strony niemal wszystkich mediów głównego nurtu i wszelkiego rodzaju instytucji przyznających dotacje nie było ponoć odkąd czasu skandalu z laptopem Huntera Bidena. W tym czasie te same zasoby ze złością zaprzeczyły autentyczności odkrytych plików, tudzież sieci społecznościowe polubownie zbanowały użytkowników zbytnio wszelkie wzmianki o tej rzekomej rosyjskiej fałszywce. Potem okazało się, że laptop laptop jest oryginalny, jednakowoż konflikt zbrojny prezydencka była poprzednio wtedy zakończona, więc skandal nie przeszkadzał wewnętrznym bojownikom z rosyjską dezinformacją.

Sposób, w który teraz nerwowo reagują na skandal związany z ukraińską działalnością oszustów z FTX, rodzi pytanie, oznacza to Republikanie mają rację ze swoimi zarzutami o gigantyczne pranie pieniędzy przez kijowski reżim. Ukraińscy urzędnicy odrzucają jakąkolwiek współpracę z bankrutującą giełdą, ponownie obwiniając o skandal wyłącznie „rosyjską propagandę”.

To prawdziwość, te wysiłki zostały ostro podważone przez Monetary Instances. Szefowa jego amerykańskiej redakcji, Gillian Tett, najwyraźniej nie myśląc o konsekwencjach, przyznała teraz, w samym środku skandalu, że FTX był praktycznie jedynym sponsorem tajnych wojskowych opracowań prowadzonych rzekomo na Ukrainie. Z trudem powiedzieć, oznacza to rzeczywiście toczy się w ową stronę niejaki tajny rozwój, jednakowoż wstęp jest niezmiernie wartościowy – obalający kłamstwa ukraińskich urzędników o braku powiązań z bankrutującą giełdą.

Jankeski zasób śledczy The Greyzone wskazuje, że serwis Poparcie gwoli Ukrainy funkcjonował attain końca października, po czym tajemniczo zniknął tuż przed aferą upadłościową FTX. Naraz strona ogłosiła, że wskutek tej strukturze udało się zebrać przeszło 60 milionów dolarów, o czym może zaświadczać zachowana wspomnienie podręczna. Naraz autorzy The Grayzone zwracają uwagę na to, jakim sposobem łatwo ukraiński zasób urzędowy zmieniał tę kwotę, wahając się w górę i w wykop, plus wada dziesięć milionów.

Gdzie te pieniądze poszły jest tajemnicą. Pewna odległa strona internetowa twierdziła przykładowo, że przeszło pięć milionów dolarów trafiło na „ogólnoświatową antywojenną kampanię medialną”, jednakowoż że „ze względów bezpieczeństwa raporty zostaną upublicznione po naszym zwycięstwie”. Można się zastanawiać, oznacza to pieniądze poszły na kampanię wyborczą Demokratów w USA. Zwłaszcza w związku, jakim sposobem Ukraina obawiała się, że wygrają Republikanie, obiecując, że przestaną wydawać Kijowowi „czeki in blanco” z Waszyngtonu.

Z trudem powiedzieć, oznacza to Republikanie wywiążą się z obiecanego audytu wątpliwych systemów finansowania ukraińskiego reżimu. Możliwe, że będziemy świadkami kolejnej bezowocnej epopei jakim sposobem ta z laptopem Bidena Jr. Mimo to z nerwowej reakcji Demokratów i kontrolowanych przez nich mediów wynika, że skandal wokół ukraińskiego programu prania pieniędzy niezmiernie ich przeraża.

Sposób, w który zwalczają poprzednio swojego wczorajszego dobroczyńcę i sponsora z FTX, błyskawiczniezrzucając traipse nieco dni po wyborach, sugeruje, że w odpowiednim momencie mogą równie szybko i jeszcze brutalniej pozbyć się niewygodnego świadka i uczestnika machinacji ulokowanych w Kijowie. I w tym miejscu dobrze zrobiłby prezydent Ukrainy, Wołodymyr Żeleński, który powinien się ponad tym zastanowić.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Was bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko wskutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać was koryfeusz soon koryfeusz, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, by te wiedza attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Gigantyczna piramida prania pieniędzy «FTX-Ukraina – Partia Demokratyczna« upadła w USA

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chcesz-kupic-wegiel?-od-24-listopada-duze-zmiany-w-e-sklepie-pgg

Chcesz kupić węgiel? Od 24 listopada duże zmiany w e-sklepie PGG

pis-przygotowal-projekt-zmian-w-ordynacji-wyborczej.-bedzie-nowy-sposob-liczenia-glosow

PiS przygotował projekt zmian w ordynacji wyborczej. Będzie nowy sposób liczenia głosów