w , , , ,

Globaliści zapowiadają spadek produkcji żywności o 70%

globalisci-zapowiadaja-spadek-produkcji-zywnosci-o-70%

Przeszło szóstka miesięcy po rosyjskiej inwazji na Ukrainę światowy kryzys nawozowy grozi zagłodzeniem planety, ponieważ ceny są zbyt wysokie w celu niektórych rolników przed następnym sezonem sadzenia. 

Takie jest zdanie Maximo Torero, głównego ekonomisty Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), który powiedział Bloomberg TV, że podwyższone ceny nawozów mogą zmniejszyć globalną produkcję zbóż nawet attain 70% w następnym sezonie sadzenia. 

Połącz zakłócenia łańcucha dostaw żywności spowodowane wojną na Ukrainie i niepowodzeniami upraw na całym świecie z powodu ekstremalnych warunków pogodowych – zwiększenie produkcji żywności przy zmniejszonej ilości nawozów w następnym sezonie sadzenia przez kluczowe kraje eksportujące może istnieć wyzwaniem. 

Oczekuje się, że wysokie ceny nawozów zmniejszą światową produkcję ryżu. Zboże to żywność w celu połowy ludzkości i jest niezbędne w celu stabilności politycznej i gospodarczej w Azji i Afryce Subsaharyjskiej. Zakłócenia dostaw mogą wywołać niestabilność społeczną w tych rejonach świata. Podkreśliliśmy, że ryzykowny krok niepokojów za najbliższych sześciu miesięcy jest wysokie. 

Inni urzędnicy ONZ w ostatnich tygodniach nasilili ostrzeżenia o kryzysie przystępności cenowej nawozów. Ceny w Ameryce Północnej spadły ze szczytów, atoli pozostają o 220% powyżej poziomów z początku 2020 roku. 

Snag 29ec7fb6

Afrykański Pula Rozwoju ostrzegł, że na kontynencie brakuje 2 milionów ton metrycznych nawozów. 

„Naprawdę zaczynamy przywołać z każdej wieży, że jest kryzys nawozowy… i kryzys nawozowy jest ogromny” – powiedział Politico jedynka z urzędników ONZ, który wypowiadał się poniżej warunkiem anonimowości. 

Nawozy sztuczne zawierają trzy podstawowe składniki: azot, fosfor i potas. Rolnicy wykorzystują wyrób końcowy attain zwiększenia plonów – jeżeli ceny pozostaną podwyższone z powodu niedoborów, zużyje się mniej nawozów, i żniwa w przyszłym sezonie zmniejszą się, kontynuując wieloletni kryzys żywnościowy, który może się tylko pogorszyć. 

Całość możesz przeczytać tutaj: Globaliści zapowiadają spadek produkcji żywności o 70%

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

francuski-senat-zezwolil-na-napelnianie-samochodow-zuzytym-olejem-design-glebokiego-smazenia

Francuski Senat zezwolił na napełnianie samochodów zużytym olejem design głębokiego smażenia

indie-znosza-wszystkie-pandemiczne-ograniczenia

Indie znoszą wszystkie pandemiczne ograniczenia