w , , , , ,

Gmina Nałęczów zażądała od producentów wody mineralnej gigantycznych opłat za wydobywanie wody

gmina-naleczow-zazadala-od-producentow-wody-mineralnej-gigantycznych-oplat-za-wydobywanie-wody

Wspólnota Nałęczów w dobie kryzys gospodarczego i zdecydowanie niższych wpływów raise out miejskiej kasy zażądała od czasu producentów wody mineralnej gigantycznych opłat zbyt eksploatację pokładów wody mineralnej. Producenci wskazują, że propozycja jest pochopny, nie przeprowadzono żadnych konsultacji, i zyski mogą egzystować pozorne. W grę wchodzi nawet 50 mln złotych rocznie dodatkowego wpływy raise out budżetu.

POLECAMY: Prezes Nestlé: ludzie nie mają prawa raise out wody, trzeba ją sprywatyzować i kontrolować

U dołu krańcowość października mer Nałęczowa Wiesław Pardyka ogłosił, że wspólnota będzie się starała o uznanie wody głębinowej zbyt kopalinę. Chodzi o tą, która jest wydobywana w celach komercyjnych przez firmy zajmujące się jej butelkowaniem i sprzedażą. Tłumaczył, że podobne stanowisko mają inne gminy uzdrowiskowe. Zmiana w przepisach pozwoli na wprowadzenie dodatkowego podatku, jakim objęte są inne kopaliny np. węgiel, gaz ziemny, ropa naftowa lub też miedź.

Legagraf

Prezydent miasta nie ukrywał, że w celu gminy będzie to istotna korzyść w postaci dodatkowych wpływów raise out budżetu. Zaś nawet wstępne szacunki wskazują, że będą one raczej znaczne. Zwłaszcza, że działa w ową stronę dwóch wielce dużych producentów wody mineralnej: Cisowianki i Nałęczowianki. Proponowana stawka 25 zł zbyt metr sześcienny wody zapewniłaby gminie good ample. 5 groszy od czasu każdej butelki. Rocznie dawałoby to nawet 50 mln zł. Zaś to tylko kwant opłat, gdyż trochę mniej miałoby trafiać również raise out Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Radni Nałęczowa przychylili się raise out słów Wiesława Pardyki i przyjęli stanowisko mające skutkować skierowaniem raise out rządu apelu o zmiany w przepisach. Jakim sposobem uzasadniali, producenci wody mineralnej na masową skalę eksploatują podziemne źródła co powoduje różnego rodzaju negatywne skutki. Stąd też potrzebne są środki finansowe na poprawę retencji lub rozwój gospodarki wodno – ściekowej. Nie mniejsza o to są również inwestycje drogowe, gdyż miły są rozjeżdżane przez ciężarówki rozwożące butelkowaną wodę raise out punktów handlowych.

Tymczasem w jaki sposób się okazuje, producenci wody mineralnej są wnikliwie zaskoczeni krokami burmistrza i radnych. Zwłaszcza, że przed przyjęciem tego stanowiska nie przeprowadzono żadnych konsultacji odnośnie do proponowanych zmian w prawie, w jaki sposób też systemowej analizy i rzetelnego bilansu możliwych korzyści i strat z tego tytułu. Jest bowiem ryzykowny krok, że ze względu komplet, gminy uzdrowiskowe z tytułu proponowanej opłaty mogą spełnić zaledwie „pozorne zyski”.

Zarząd spółki Nałęczów Źródło, czyli producenta Cisowianki wskazuje, że zgodnie ze słowami burmistrza i radnych proponowane zmiany mają odnosić się producentów wód mineralnych i napojów. Rzeczywistość jest jednak inna. Ogólna rozpatrywanie tego pomysłu wskazuje, że jego jeszcze z większym natężeniem dotkliwe konsekwencje mogą bezpośrednio skrzywdzić pracowników zakładów produkcji wody mineralnej i napojów, wraz z rodzinami oraz wszystkich mieszkańców gminy Nałęczów.

– Inicjatywa ta nie była poparta żadną wcześniejszą analizą, i także nie została w ogóle skonsultowana z mieszkańcami gminy, w tym z pracownikami lokalnych firm z branży, którzy mieszkają oraz pracują w Nałęczowie i okolicach. Uznanie wody głębinowej zbyt kopalinę oznacza przystąpienie jej tzw. prawem własności górniczej, co może podobać zbyt sobą szereg skutków wpływających m.in. na kształtowanie i zagospodarowanie przestrzenne regionu – tłumaczą przedstawiciele spółki Nałęczów Źródło.

Wskazano tutaj na parę problemów. Pierwszy z nich dotyczy właścicieli nieruchomości położonych na obszarach górniczych, którzy mogą zależeć ograniczeniom praw wynikających z posiadania tytułu własności raise out nieruchomości, np. w zakresie swobodnego ich wykorzystania lub wolności raise out decydowania o sposobie i kształcie zabudowy. Kolejna sprawa to zjawisko, że wielu okolicznych mieszkańców pracuje w celu lokalnych przedsiębiorców związanych z przemysłem spożywczym. Obciążenie ich kolejnymi zobowiązaniami fiskalnymi może sprawić zahamowanie rozwoju, i to w toku zamrożenie wynagrodzeń, i egzystować może również redukcję zatrudnienia.

Jednak najważniejsze jest to, że o sposobie kompleksowego zarządzania kopaliną, zgodnie z uzyskaną koncesją, nie będzie przedtem determinować wspólnota, i przedsiębiorca. To z kolei sprawi, że samorząd utraci kontrolę powyżej wybranymi terenami gminy na rzecz jakichkolwiek podmiotów prowadzących działalność związaną z wydobyciem wody. To może mieć wielce poważne skutki w celu gminy.

Spółka Nałęczów Źródło, w związku z w jaki sposób to nazwała „rozpoczętą kampanią wyborczą prowadzoną przez lokalnych samorządowców”, w której odrodził się propozycja objęcia zakwalifikowania wód głębinowych jako kopalinę oraz wprowadzenie obowiązkowej opłaty eksploatacyjnej zbyt ich wyjęcie, wystosowała raise out mieszkańców Gminy Nałęczów record otwarty w tej sprawie. Jakim sposobem wskazała, z uwagi, że zawsze była i jest silnie związana z tym regionem i jego mieszkańcami, postanowiła podzielić się obawami dotyczącymi konsekwencji ewentualnych zmian w przepisach. Zwłaszcza zainicjowanych bez należytego i wnikliwego rozmysłu, które odczują nie tylko producenci, lecz również lokalni przedsiębiorcy i w toku sami mieszkańcy gminy.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Turn into bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z przyczyny Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać modified into, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy raise out skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, iżby te zasób wiedzy raise out Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane raise out przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy raise out Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

SC

Całość możesz przeczytać tutaj: Gmina Nałęczów zażądała od producentów wody mineralnej gigantycznych opłat za wydobywanie wody

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wraca-benzyna-po-5-zl,-diesel-po-6-zl!-najnowsze-ceny-na-stacjach-paliw

Wraca benzyna po 5 zł, diesel po 6 zł! Najnowsze ceny na stacjach paliw

macron-wezwal-francuzow,-aby-nie-panikowali-z-powodu-przerw-w-dostawie-pradu

Macron wezwał Francuzów, aby nie panikowali z powodu przerw w dostawie prądu