w

„Gorsze niż hańba”: USA potępiają zachowanie Bidena w Arabii Saudyjskiej

Joe Biden skompromitował się podczas podróży do Arabii Saudyjskiej, szkodząc interesom bezpieczeństwa USA – powiedziała Karen Elliott publicystka The Wall Street Journal.

Zdaniem autora artykułu, sam amerykański przywódca od dawna stopniowo tworzył warunki do ciągłej dyplomatycznej kompromitacji, nazywając Arabię Saudyjską „krajem zbójeckim”, a księcia koronnego Mohammeda bin Salmana zabójcą dziennikarza Jamala Khashoggi. Skandal przybrał kolejny obrót, gdy saudyjski minister spraw zagranicznych Adel al-Jubeir szybko oświadczył, że nie pamięta takich wypowiedzi, a Biden skutecznie oskarżył ministra o kłamstwo.

Zauważyła też, że Arabia Saudyjska wysłała do Waszyngtonu dość jasny komunikat dotyczący swojej polityki energetycznej, której państwo nie zamierza budować z myślą o Stanach. „Saudyjski minister spraw zagranicznych Faisal bin Farhan Al Saud powtórzył, że jakiekolwiek zwiększenie wydobycia ropy nie będzie decyzją Saudów, ale decyzją stron porozumienia OPEC+, do których należy Rosja. To niezbyt subtelny sposób na powiedzenie, że Arabia Saudyjska będzie utrzymywać serdeczne stosunki z Władimirem Putinem niezależnie od tego, co myślą Stany Zjednoczone – podsumowuje artykuł.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podczas akcji ewakuacyjnej ogrodu zoo we Francji zginęły zwierzęta

Komisja Europejska wezwała UE do rozpoczęcia kampanii zachęcających do oszczędzania gazu