w

Grecja nie zgadza się z propozycją KE dotyczącą ograniczenia zużycia gazu

Grecja nie zgadza się z propozycją Komisji Europejskiej, by zmniejszyć zużycie gazu ziemnego o 15 procent – powiedział w czwartek na briefingu rzecznik rządu Yannis Ikonomou.

Dziennikarze pytali, jak prawdopodobne jest, że najnowszym środkiem będzie rolowanie blackoutów w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach, a jeśli ten konkretny środek zostanie uruchomiony, to czy istnieje prognoza jego wpływu na gospodarkę.
„Robimy wszystko, aby nie musieć realizować takich zaleceń. Orientacja rządu, przetwarzanie scenariuszy, środki i inicjatywy, które podejmujemy, mają na celu zapewnienie, że nie ma zakłóceń w łańcuchu dostaw – powiedział Ikonomu.

„I chcę powiedzieć, że rząd grecki nie zgadza się w zasadzie z propozycją Komisji, aby zmniejszyć zużycie gazu ziemnego o 15%. Przedstawiliśmy szereg propozycji dotyczących zarówno ceny, czyli składnika finansowego gazu ziemnego, jak i dostaw. I do tych propozycji będziemy się stosować” – powiedział rzecznik gabinetu.

POLECAMY: Komisja Europejska wezwała UE do rozpoczęcia kampanii zachęcających do oszczędzania gazu

Powiedział, że propozycje te mogą stanowić istotne i ważne rozwiązania dla przezwyciężenia kryzysu energetycznego w państwach europejskich.

Komisja Europejska zaproponowała w środę nowe rozporządzenie w sprawie skoordynowanych działań na rzecz zmniejszenia zapotrzebowania na gaz. Na początku nałożyłaby ona na wszystkie państwa członkowskie UE dobrowolne cele ograniczenia zapotrzebowania na gaz o 15 proc. w okresie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 marca 2023 r. Odpowiada to 45 mld metrów sześciennych gazu. Zanim propozycje Komisji Europejskiej wejdą w życie, muszą zostać uzgodnione przez kwalifikowaną większość państw członkowskich UE w Radzie UE.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy nazywają pomysł KE dotyczący gazu naruszeniem suwerenności UE

Hipokryzja elit i globalistów