w

Grecja przedłuży mur graniczny, aby zatrzymać migrantów, chce pomocy UE

Grecja zapowiada, że ​​ponowi wniosek o fundusze Unii Europejskiej w 2022 r. na przedłużenie muru granicznego wzdłuż granicy z Turcją i obiecała rozbudować potężną sieć nadzoru mającą na celu powstrzymanie migrantów nielegalnie wjeżdżających do kraju.

„Mamy wszelkie powody, by oczekiwać, że tego rodzaju groźby będą się utrzymywać” – powiedział podczas odprawy parlamentarnej, która odbyła się w piątek i została upubliczniona w poniedziałek.

Centroprawicowy rząd Grecji zaostrzył krajową politykę migracyjną i niedawno ukończył 26-kilometrową (16-milową) rozbudowę stalowego muru granicznego, aby bariera miała rozpiętość 38 kilometrów (24 mile).

„Uważamy, że bezpieczeństwo na naszych granicach jest powiązane z bezpieczeństwem UE” – powiedział Theodorikakos, dodając, że mury i ogrodzenia graniczne są zwykle finansowane przez rządy krajowe.

Powiedział, że centrum kontroli przetwarzające dane z nowo wybudowanych wież nadzoru granic wyposażonych w kamery dalekiego zasięgu i wiele czujników miało zacząć działać na początku 2022 roku.

System oparty na sztucznej inteligencji ma na celu śledzenie wielu incydentów przy użyciu danych z czujników nadzoru i oznaczanie tych, które są uważane za najpoważniejsze dla funkcjonariuszy straży granicznej.

„Ten zautomatyzowany system daje nam wiele korzyści operacyjnych i pomaga nam monitorować cały region przygraniczny” – powiedział minister.

Do tej pory ściana i sieć wykrywania pomogły zapobiec ponad 143 000 nielegalnych prób przekroczenia granicy lądowej grecko-tureckiej, powiedział, w ciągu ośmiu miesięcy tego roku do października – 45% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

Rząd zaprzecza powtarzającym się zarzutom grup praw człowieka i migrantów, że przechwytywanie granic obejmuje nielegalne deportacje zbiorowe znane jako pushbacki.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli NATO odrzuci rosyjskie propozycje dotyczące bezpieczeństwa, Kreml rozmieści zaawansowaną broń na granicy Ukrainy

Tysiące rosyjskich żołnierzy opuszcza granicę z Ukrainą