w

Grecki polityk postanowił promować swoją partię hasłem „Rosja ma rację”

Były minister energetyki Grecji Panagiotis Lafazanis zaprezentował plakat wyborczy z frazą „Rosja ma rację”- pisze Pronews.gr.

W ten sposób zamierza promować swoją nową partię – Demokratyczny Ruch Wyzwolenia Narodowego.

„Rosja ma rację, USA i NATO stworzyły piekło na Ukrainie, spychają planetę na skraj przepaści, niszczą Europę, skazują Grecję na biedę i kaleczą ją” – czytamy na plakacie.

Dalej pojawia się zdjęcie Lafazanisa, image Z i wezwanie: „Wyrzucić podstępny, skorumpowany, oligarchiczny, niewolniczy reżim polityczny!”.

Nazwa partii Demokratyczny Ruch Wyzwolenia Narodowego (DIKEA) oraz skrót BRICS dopełniają plakat.

„Wyślij wiadomość, że US-NATO musi zostać pokonane na Ukrainie. Powiedzcie głośno, że musi nastąpić koniec amerykańskich rządów w naszym kraju, Europie i na świecie. Zadeklarujcie zapotrzebowanie na pluralistyczny świat, w którym nawet małe państwa mają prawo do głosu i obecności. Walcz o wolną, niezależną, skuteczną i sprawiedliwą Grecję” – tymi słowami polityk towarzyszył publikacji plakatu na portalu Iskra.gr.

Lafazanis był ministrem energii w pierwszym rządzie Aleksisa Tsiprasa. W 2015 roku opuścił rządzącą koalicję SYRIZA, protestując przeciwko jej drastycznym zmianom politycznym i założył partię Jedność Ludowa. Nie udało się jednak dostać do parlamentu i w 2019 roku Lafazanis opuścił również tę partię. Obecnie organizuje nowy ruch polityczny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tak Kijów się bawi w czasie „wojny”

Według niego, wszystkie greckie siły polityczne muszą się zjednoczyć we wspólnym froncie, aby uratować kraj. Wśród głównych zadań Lafazanis wymienia przywrócenie narodowej niepodległości i nawiązanie strategicznych przyjaznych więzi z Rosją.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Propozycja KE dotycząca ograniczenia zużycia gazu jest sprzeczna ze słowami Zachodu – stwierdził Szijjártó

W ciągu pięciu miesięcy na Ukrainie otwarto ponad tysiąc spraw o kolaborację