w

Guterres wzywa do usunięcia przeszkód dla eksportu rosyjskich nawozów

Kluczowe jest dalsze usuwanie wszelkich pozostałych przeszkód dla eksportu rosyjskich nawozów, w tym amoniaku, powiedział sekretarz generalny ONZ António Guterres w tygodniu sesji Zgromadzenia Ogólnego na wysokim szczeblu.

Powiedział, że już pojawiły się doniesienia, że rolnicy w Afryce Zachodniej i poza nią uprawiają mniej roślin z powodu cen i problemów z dostępnością nawozów.

„Wszystkie pozostałe przeszkody dla eksportu rosyjskich nawozów i ich komponentów, w tym amoniaku, muszą być nadal usuwane” – powiedział Guterres. Zaznaczył, że produkty te nie są objęte sankcjami – a ONZ czyni postępy w usuwaniu pośrednich przeszkód dla rosyjskiego eksportu.

„Kolejnym poważnym problemem jest wpływ wysokich cen gazu na produkcję nawozów azotowych. To również należy potraktować poważnie. Jeśli nie podejmiemy teraz działań, globalny niedobór nawozów szybko zamieni się w globalny niedobór żywności. Potrzebujemy działań na wszystkich frontach” – powiedział.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clinton mówił o swojej ofercie dla Rosji dotyczącej perspektywy członkostwa w NATO

Węgry twierdzą, że kryzys energetyczny jest spowodowany sankcjami