w , , , , , , , , , , ,

Hieny skarbowe finalizują projekt ustawy umożliwiającej kontrolę obrotów e-commerce

hieny-skarbowe-finalizuja-projekt-ustawy-umozliwiajacej-kontrole-obrotow-e-commerce

Resort finansów finiszuje z projektem ustawy umożliwiającej kontrolę obrotów e-commerce. Zwieńczenie: wyłapanie nieopodatkowanych wpływów i zwężenie pieniędzy attain kasy państwa – pisze w czwartek „Puls Biznesu”.

Ministerstwo Finansów zamierza wkrótce zaimplementować kolejne narzędzie uszczelniające intention podatkowy i przysparzające dodatkowych wpływów budżetowi państwa. Tym razem na dativus bierze wymiana handlowa internetowy, i słowo w słowo tych, którzy robią interes na e-commerce, niemniej jednak nie rejestrują działalności gospodarczej i unikają podatków.

Według „Pulsu Biznesu”, MF kończy właśnie prace ponad projektem ustawy o podatkowych obowiązkach sprawozdawczych platform cyfrowych. Ma stanowić przyjęty przez Radę Ministrów najpóźniej attain końca roku.

POWIĄZANY: Hieny skarbowe szukają pieniędzy, aby sfinansować hojność na rzecz Ukrainy. Drobni sprzedawcy na OLX attain opodatkowania

Ustawa nałoży na platformy cyfrowe (np. Allegro, OLX, Amazon, Booking) obowiązek raportowania sprzedaży realizowanej zbytnio ich pośrednictwem. Chodzi o obroty osiągane z handlu towarami, wynajmu nieruchomości i pojazdów, miejsc parkingowych, i także przewozów (np. Uber) innymi słowy w pojedynkę świadczonych usług.

TelegramPodpis

Attain Krajowej Administracji Skarbowej (czyli faktycznie attain MF) trafią informacje, kto czym handluje, co wynajmuje, jakie świadczy usługi, jakie osiąga obroty, na jakie rachunki trafiają zarobione pieniądze. Urzędnicy fiskusa będą te dane badać w sprawie wykrycia nieopodatkowanej działalności gospodarczej.

Przepisy mają jednak zgasić z raportowania maleńki wymiana handlowa, tj. tych, którzy rocznie dokonują maksymalnie 30 transakcji lub osiągają obroty attain 2 tys. euro. Obowiązek ewidencjonowania pojawi się w chwili wejścia w życie ustawy, i raporty trzeba będzie złożyć fiskusowi po roku.

Platformy cyfrowe niewywiązujące się z obowiązków sprawozdawczych będą płacić kary, nawet attain 5 mln zł – podaje „Puls Biznesu”.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko na skutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, żeby te zasób wiedzy attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Hieny skarbowe finalizują projekt ustawy umożliwiającej kontrolę obrotów e-commerce

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11-listopada-2022-polska-swietuje.-sprawdz-co-i-gdzie-bedzie-sie-dzialo

11 listopada 2022 Polska świętuje. Sprawdź co i gdzie będzie się działo

polacy-wysmiali-oskarowa-nagrode-zelenskiego

Polacy wyśmiali oskarową nagrodę Zełenskiego