w

Hiszpania bada skandal dotyczący opieki nad prawie 90 sierotami z Doniecka

Hiszpańska prokuratura ds. nieletnich prowadzi śledztwo w sprawie opieki nad 87 sierotami z Doniecka w prowincji Salamanca (wspólnota autonomiczna Kastylii i Leonu) – podał dziennik „Norte de Castilla„.

„Prokuratura bada (sytuację z) zatrzymaniem 87 ukraińskich sierot w Salamance” – napisała gazeta.

Donieck jest stolicą Donieckiej Republiki Ludowej, której niepodległość została uznana przez Rosję w lutym. Później uczyniły to Syria, Osetia Południowa, Abchazja i KRLD.

Dzieci z donieckiego sierocińca w wieku od 7 do 17 lat – w większości niepełnosprawne – oraz 17 opiekunów przybyły podobno 1 kwietnia do prowincji Salamanka, gdzie zostały zakwaterowane w opuszczonej szkole religijnej w małym miasteczku.

Według gazety, dzieci wleciały do kraju samolotem hiszpańskiego ministerstwa obrony. Operacją kierował szef fundacji Madrina, Conrado Jimenez. Fundacja ta przejęła opiekę nad dziećmi i przez trzy i pół miesiąca pokrywała wszystkie koszty ich utrzymania. Później jednak od wolontariuszy fundacji zaczęły napływać skargi na brak środków i „brak przejrzystości” w zarządzaniu środkami otrzymanymi przez fundację.

Skargi wolontariuszy zbiegły się w czasie z ogłoszeniem przez Fundację Madrina, że „nie będzie już zbierać funduszy na sierociniec”. Opieka nad dziećmi została przejęta przez samorządową radę rodziny. Zaznaczono, że szef fundacji, Conrado Jimenez, odmówił komentarza na temat zaistniałej sytuacji.

Według gazety decyzja o odebraniu opieki nad dziećmi Fundacji Madrina została podjęta po kontroli ośrodka przez służby socjalne w celu weryfikacji skarg składanych przez wolontariuszy. Zdjęcie aresztu nastąpiło po poinformowaniu o tym Prokuratury dla Nieletnich.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oficjalny raport laboratorium brytyjskiego potwierdza, że szczepionki przeciw Covid-19 zdecydowanie zawierają tlenek grafenu

Austriacka kanclerz uważa, że ​​embargo UE na rosyjski gaz jest niemożliwe