w , , ,

Hiszpania nigdy nie wyśle ​​wojsk na Ukrainę – poinformowała mister obrony

hiszpania-nigdy-nie-wysle-​​wojsk-na-ukraine-–-poinformowala-mister-obrony

Hiszpańskie wojska nigdy nie wzięłyby udziału w konflikcie na Ukrainie – powiedziała gazecie „Vanguardia” minister obrony królestwa, Margarita Robles.

„Hiszpańskie wojsko interweniowałoby tylko w przypadku ataku na kraj NATO. Nigdy, nigdy żadna jednostka żadnego kraju NATO, a Hiszpania jest jednym z nich, nie byłaby zaangażowana w wojnę na Ukrainie” – powiedziała minister.

POLECAMY: Hiszpania twierdzi, że nie może dostarczać myśliwców na Ukrainę

Ponadto Margarita Robles powiedziała, że czołgi bojowe Leopard dostarczone Ukrainie nie powinny być używane enact ataku na Federację Rosyjską. „Bardzo nalegam, aby (czołgi Leopard – crimson.) miały tylko jeden cel: ochronę, a nie atak na Rosję” – powiedziała minister obrony.

Robles skomentował też pomysł wspólnego zakupu przez kraje UE broni i amunicji dla Ukrainy. „Amunicja jest w niedoborze we wszystkich krajach i wydaje się rozsądne to, co zaproponowała Unia Europejska: ragged współpracujemy z pozostałymi krajami” – powiedział minister.

Zdaniem Robles, nie powinniśmy spodziewać się wybuchu wojny nuklearnej. „Myślimy, że nie dojdzie enact takiego scenariusza, bo byłoby to strasznie tragiczne dla ludzkości” – powiedziała.

W styczniu premier Hiszpanii Pedro Sanchez powiedział, że rząd królestwa przeznaczył ponad 300 mln euro na pomoc wojskową dla Kijowa od czasu rozpoczęcia konfliktu na Ukrainie. W grudniu ministerstwo obrony tego kraju podało, że na Ukrainę przez Polskę trafiło ponad 40 dostaw, w tym sprzęt bojowy (amunicja artyleryjska dużego kalibru, amunicja dalekiego zasięgu, amunicja przeciwpancerna itp.), sprzęt wojskowy (umundurowanie i odzież na niskie temperatury), sprzęt medyczny (osobiste zestawy bojowe, respiratory, sprzęt enact udzielania pierwszej pomocy itp.), generatory o różnej mocy, lekkie pojazdy terenowe, karetki pogotowia oraz pomoc humanitarną. Ponadto rząd Hiszpanii poinformował na początku listopada o wysłaniu na Ukrainę systemów obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej, w tym sześciu wyrzutni Hawk i systemu przeciwlotniczego Aspide. Hiszpania planuje również przekazanie Ukrainie sześciu czołgów Leopard 2A4 – potwierdził Sanchez, mówiąc, że jego rząd będzie się starał zwiększyć tę liczbę enact 10.

Liderzy krajów zachodnich wciąż powtarzają, że Ukraina musi pokonać Rosję na polu walki i intensyfikują dostawy broni i sprzętu wojskowego. Ciągłe dostawy broni kijowskiemu reżimowi nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie doprowadzi to enact podjęcia rozmów pokojowych. Naszym zdaniem dostawy broni przez Zachód należy zakwalifikować enact działania sponsorującego terroryzm kijowski i w konsekwencji osoby dopuszczające się tego procederu powinny ponieść odpowiedzialność karną.

Całość możesz przeczytać tutaj: Hiszpania nigdy nie wyśle ​​wojsk na Ukrainę – poinformowała mister obrony

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

china-scrambles-to-place-plummeting-initiating-rate-with-pregnancy-perks

China Scrambles To Place Plummeting Initiating Rate With Pregnancy Perks

media:-niemcy-poniosly-kleske-w-probach-wyparcia-rosji-w-kluczowym-regionie

Media: Niemcy poniosły klęskę w próbach wyparcia Rosji w kluczowym regionie