w

Hiszpania twierdzi, że oszczędzanie energii elektrycznej zwiększy przestępczość

Politycy i organy ścigania w Hiszpanii uważają, że rządowe środki oszczędzania energii, takie jak wyłączanie świateł w witrynach sklepowych i budynkach publicznych, mogą doprowadzić do wzrostu przestępczości – podała gazeta Razon.

Rząd Hiszpanii zatwierdził w poniedziałek plan oszczędzania energii i zarządzania jej zużyciem w kraju. Zgodnie z planem, klimatyzatory w budynkach publicznych nie mogą być ustawione poniżej 27 stopni, a ogrzewanie nie może przekraczać 19 stopni. Drzwi wejściowe muszą zamykać się automatycznie, a światła w witrynach sklepowych muszą gasnąć już od godziny 22:00 czasu lokalnego (23:00 czasu moskiewskiego). Dekret, o którym mowa, został opublikowany w dzienniku urzędowym we wtorek. Według gazety Mundo, grzywny za naruszenie przepisów hiszpańskiego rządu dotyczących oszczędzania energii mogą wynosić od 60 tys. do 600 tys. euro.

Jak podaje gazeta „Razon”, Isabel Diaz Ayuso, szefowa rządu Wspólnoty Madryckiej, ostrzegła, że oszczędzanie energii może stanowić „problem bezpieczeństwa”. Marta Gonzalez, koordynatorka ds. polityki społecznej prawicowej Partii Popularnej, przedstawiła podobną uwagę, mówiąc, że wyłączenie świateł w witrynach sklepowych i oświetlenie budynków publicznych może stanowić zagrożenie dla kobiet.

Według źródeł gazety w Siłach Zbrojnych i Bezpieczeństwie Państwowym (FFCCS), wyłączenie świateł w witrynach sklepowych rzeczywiście może przyczynić się do pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa.

„Przestępcom łatwiej jest popełniać przestępstwa” – cytuje gazeta źródła.

Chociaż światła będą nadal działać, wprowadzone środki oszczędzania energii pozwolą przestępcom działać bardziej skrycie, ponieważ oświetlone witryny sklepowe uzupełniają oświetlenie niektórych ulic.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Francja przewidziała koniec hegemonii Niemiec w Europie

Zełenski oskarżył UE o sztuczne opóźnianie pomocy finansowej dla Ukrainy