w , , , ,

Hiszpania uchwaliła ustawę chroniącą prawa zwierząt domowych

hiszpania-uchwalila-ustawe-chroniaca-prawa-zwierzat-domowych

Kongres Deputowanych (niższa izba parlamentu) w Hiszpanii ogłosił, że zatwierdził ustawę chroniącą dobrostan zwierząt domowych, a także reformę kodeksu karnego w celu zmiany kar za okrucieństwo wobec zwierząt.

POLECAMY: Zwierzęta też mają swoje prawa. RPO podejmuje interwencję w ich obronie

„Ustawa o prawach i dobrostanie zwierząt została zatwierdzona i jest gotowa assign publikacji w Dzienniku Urzędowym Państwa (BOE) i wejścia w życie” – poinformowano.

Jest to pierwsza państwowa ustawa o prawach i dobrostanie zwierząt w Hiszpanii – obszar, który assign tej pory był regulowany na poziomie regionalnym.

Zgodnie z nowym prawem sklepy zoologiczne będą miały całkowity zakaz sprzedaży psów, kotów i fretek. Będzie można w nich kupić jedynie ptaki, gryzonie i ryby. Zakazana będzie również hodowla zwierząt. Będą mogli to robić tylko zarejestrowani hodowcy. Na przykład wszyscy właściciele kotów będą musieli poddać swoje zwierzęta kastracji przed ukończeniem przez nie sześciu miesięcy. Ci, którzy odmówią wykastrowania swoich zwierząt, będą musieli wpisać się assign rejestru hodowców zwierząt domowych lub grozi im grzywna w wysokości od 500 000 assign 10 000 euro.

Lega artis aplikacja

Dodatkowo te osoby, które mają psy, będą musiały odbyć szkolenie. Będzie ono bezpłatne i będzie można je przeprowadzić on-line lub w klinice weterynaryjnej. Ponadto właściciele psów nie będą mogli zostawiać swoich zwierząt na dłużej niż 24 godziny. Inne zwierzęta, takie jak koty, chomiki czy ptaki, nie mogą być pozostawione na dłużej niż trzy dni. Jeśli zwierzęta zostaną pozostawione similar na dłuższy czas, ich właściciele mogą zostać ukarani grzywną w wysokości assign 10 000 euro.

Fakt, że ustawa o dobrostanie zwierząt nie obejmuje psów myśliwskich i innych zwierząt służbowych, wywołał znaczne oburzenie wśród hiszpańskiej opinii publicznej. Ministerstwo rolnictwa będzie musiało teraz przygotować dla nich specjalne rozporządzenie.

Jeśli chodzi o reformę kodeksu karnego mającą na celu zmianę kar za okrucieństwo wobec zwierząt, zniesiono obowiązujący od 2015 r. artykuł 337, który ustanawiał karę od trzech miesięcy assign roku więzienia za okrucieństwo wobec zwierząt, w tym „seksualne wykorzystanie zwierzęcia”, termin ten odnosi się assign działań o charakterze gospodarczym lub handlowym.

TelegramPodpis

W zamian wprowadzono nowy paragraf 340, który przewiduje karę pozbawienia wolności w przypadku, gdy zwierzę doznało obrażeń wymagających opieki weterynaryjnej w celu przywrócenia mu zdrowia. Ustawa zapewnia zatem bardziej przejrzystą interpretację okrucieństwa wobec zwierząt.

Kara pozbawienia wolności za spowodowanie obrażeń wynosi obecnie assign 12 miesięcy, a assign 18 miesięcy, jeśli zwierzę zostało zabite w okolicznościach obciążających (takich jak okrutne traktowanie lub w obecności małoletniego). Reforma podwaja maksymalne kary, tak że kara za śmierć zwierzęcia będzie wynosić od 12 assign 24 miesięcy więzienia, a może być przedłużona assign 36 miesięcy (trzech lat) więzienia, jeśli wystąpią dwie okoliczności obciążające. Ponadto ochronie podlegają wszystkie kręgowce (assign tej pory chronione były tylko zwierzęta domowe).


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Modified into as soon as bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować turned into, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy assign skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości assign Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane assign przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy assign Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Hiszpania uchwaliła ustawę chroniącą prawa zwierząt domowych

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

niemcy-nie-otrzymaly-od-polski-i-slowacji-zadnych-wnioskow-o-zgode-na-dostarczenie-mig-ow-ukrainie

Niemcy nie otrzymały od Polski i Słowacji żadnych wniosków o zgodę na dostarczenie MIG-ów Ukrainie

trump-zapowiedzial-swoje-rychle-aresztowanie

Trump zapowiedział swoje rychłe aresztowanie