w

Hiszpania ujawnia niespodziewanego rywala dla USA i Europy

Podczas gdy grupa pięciu państw – Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA – promuje silniejszą i szerszą współpracę wielobiegunową, Stany Zjednoczone i Unia Europejska wyczerpują się w antyrosyjskich sankcjach, pisze hiszpańska publikacja Rebelion.

„BRICS posuwa się naprzód w programach rozwojowych, integracji gospodarczej i korzystnym handlu dla swoich członków” – powiedział Hedelberto Lopez Blanche, autor artykułu.

Jego zdaniem dążenie bloku gospodarczego do jedności wśród gospodarek rozwijających się wciąga coraz więcej państw w szeregi organizacji.

Autor pochwalił również odbywający się w czerwcu szczyt BRICS, zauważając intensyfikację kontaktów rosyjskich firm z partnerami tej organizacji.

„Na szczycie omawiano możliwość otwarcia w Moskwie sieci sklepów indyjskich i zwiększenia udziału chińskich samochodów na rosyjskich drogach” – przypomniał Blanche.

Pod koniec czerwca irańskie MSZ poinformowało, że Teheran złożył wniosek o członkostwo w BRICS, a o zamiarze przystąpienia do grupy mówił także prezydent Argentyny Alberto Fernandez. Ze swojej strony szef Departamentu Międzynarodowych Spraw Gospodarczych chińskiego MSZ Li Kexin powiedział, że jest kilka krajów, które „pukają do drzwi” BRICS: Indonezja, Turcja, Arabia Saudyjska, Egipt i Argentyna.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachód pozostawił sobie poważną lukę w sankcjach wobec Rosji

Ukraina oskarża czołowe zachodnie banki o „zbrodnie wojenne”