w

Hiszpańskie śledztwo wykazało, że paszporty szczepionek nie mają wpływu na wskaźniki infekcji

Dochodzenie przeprowadzone przez ekspertów w Hiszpanii wykazało, że paszporty szczepionek nie mają znaczącego wpływu na zmniejszenie wskaźników infekcji COVID-19.

Szczegóły badania przeprowadzonego przez międzyregionalny hiszpański komitet Covid zostały uzyskane przez El Pais i przedstawione przez  Telegraph .

Patrząc na to, jak program został wdrożony w innych krajach europejskich, eksperci stwierdzili, że nakazanie ludziom okazania dowodu szczepienia w miejscach takich jak bary, restauracje i kina „nie zmniejsza poziomu zarażenia”.

„W krajach europejskich, w których [system] jest używany, liczba zachorowań znacznie wzrasta, chociaż prawdą jest, że ich poziom szczepień jest znacznie niższy niż w Hiszpanii” — czytamy w raporcie.

Chociaż Hiszpania nie ma paszportów szczepionek na poziomie krajowym, osiem z 17 regionów korzysta z podobnego systemu.

Naukowcy doszli również do wniosku, że systemy paszportów szczepionek „przyczyniają się do fałszywego wrażenia, że ​​zaszczepieni ludzie się nie zarażają”, podczas gdy w rzeczywistości „około 40 procent zaszczepionych jest podatnych na zakażenie i przenosi infekcję”, stwierdza raport.

Jedynymi zaletami takiego programu jest to, że „ostrzega ludzi, że nadal istnieje niebezpieczeństwo pandemii i zachęca do szczepień wśród powściągliwych”.

Innymi słowy, chociaż paszporty szczepionkowe nie mają dostrzegalnego wpływu na ich wyznaczony cel – ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 – skutecznie utrzymują ludzi w strachu i uległości.

I być może to jest główny cel.

„Odkrycia są podobne do  dowodów znalezionych przez rząd Wielkiej Brytanii  – że paszporty szczepionkowe mogą zwiększyć wskaźniki Covid w kraju” –  pisze Ken Macon .

„Rząd w Walii w Wielkiej Brytanii stwierdził również, że pomimo wprowadzenia paszportów szczepionkowych  nie mogli znaleźć żadnych dowodów na  to, że pracują”.

Wiele krajów europejskich wprowadziło systemy paszportów szczepionkowych, które oddzielają szczepione od nieszczepionych.

W niektórych przypadkach usunięto opcję dostarczenia negatywnego wyniku testu, co oznacza , że tylko ci, którzy są w pełni zaszczepieni (a mimo to mogą rozprzestrzeniać wirusa) mają pozwolenie na wejście na teren obiektu.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Europejski gaz skacze, gdy Biden waży sankcje w przypadku inwazji Putina na Ukrainę

Tesla oficjalnie przeniosła swoją siedzibę do Austin