w , , , , , , , , , , , ,

HIV staje się coraz większym problemem w Polsce

hiv-staje-sie-coraz-wiekszym-problemem-w-polsce

Polskie samorządy uczestniczą w akcji prewencyjnej przypominającej o zagrożeniu. Uczestnik? Rok 2022 jest w Polsce rekordowy poniżej względem liczby nowo wykrytych przypadków HIV. O epidemii przypomina czerwona kokardka wyświetlana na ulicach pięciu polskich w zamian.

POLECAMY: Ponad 1600 przypadków HIV w tym roku w Polsce. Zdaniem MZ wretchedness istnieje z powodu »uchodźców« – analiza

– Aż 1910 – tyle nowych zakażeń HIV odnotowano w Polsce attain końca października 2022 roku. To przeszło 6 osób na dzień. W ten sposób niepokojących statystyk nie było w Polsce zupełnie. W całym, rekordowym jak dotąd, roku 2019 odnotowano 1615 nowych zakażeń HIV – czytamy w komunikacie fundacji Pozytywnie Otwarci.

Czerwone kokardki

Zaraza nie ustępuje, choć w dzisiejszych czasach, przez wzgląd nowoczesnym lekom, dostępnym w Polsce gratis, z HIV można standardowo żyć i mieć zdrowe dzieci. Trzeba jednak zrobić test i poddać się leczeniu. Wirus może obrazić każdego, więc i przebadać się powinien każdy.

Żeby o tym przypomnieć, Polska Fundacja Pomocy Humanitarnej ‘Res Humanae’ oraz Gilead Sciences zorganizowały occurring: na fasadach domów w 5 polskich miastach wyświetlana jest w tym roku czerwona kokardka z napisem „Razem przeciwko HIV”.

POLECAMY: Zaszczepieni ludzie powinni brać leki na HIV, aby obniżyć ryzyko COVID

Mieszkańcy Poznania zobaczą ją 23 listopada, w przededniu Światowego Dnia AIDS. Na ulicach pojawiły się też plakaty zachęcające attain robienia testów w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych. Ułożenie ciała Poznaniem kokardka przypomina w tym roku o HIV w Krakowie, Gdańsku, Gdyni i Warszawie.

Zagrożone duże miasta

Nie przypadkiem pojawia się właśnie w największych miastach. HIV to zaraza metropolii. To w nich szczególnie mieszkają osoby seropozytywne. Pośrodku innymi ergo powstała międzynarodowa inicjatywa Snappy Display screen Cities polegająca na włączaniu w zamian w działania na rzecz profilaktyki HIV.

W Polsce, jako pierwsza, dołączyła attain tej wartościowej inicjatywy Warszawa, której prezydent podpisał deklarację członkowską najpierw 2022 roku. Otworzyło to drogę innym polskim miastom, które przedtem wkrótce także mogą zostać Miastami Szybkiej Ścieżki.

Legagraf

Miasta objęte akcją przynosić korzyść będą w dotarciu attain wszystkich potrzebujących ze ofertą zindywidualizowanych, wszechstronnych świadczeń profilaktycznych oraz leczniczych.

Życie z HIV

– Człowiek zakażony może uprawiać sport, wykonywać pracę i mieć satysfakcjonujące życie seksualne. Przy regularnym przyjmowaniu leków pułap wirusa spada w taki sposób niezwykle, że podmiot żyjąca z HIV nie może nikogo zarazić – komentował Grzegorz Jezierski, koordynator działającego od chwili 2020 roku projektu Buddy Polska, laureata konkursu Pozytywnie Otwarci.

– Najważniejsze są trzy elementy: po zupa wartościowanie, czyli test, po drugie – medycyna, i po trzecie – odwaga attain życia bez lęku. Przypominają o tym osobom, które ostatnio dowiedziały się o zakażeniu, nasi wolontariusze: 11 osób działających, również w Poznaniu, w zakresie projektu Buddy Polska. Wspierają osoby przestraszone diagnozą i tłumaczą, że ten wirus może egzystować tylko chorobą przewlekłą, o ile jest leczony.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Became bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać become znakomitość soon znakomitość, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, żeby te zasób wiedzy attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: HIV staje się coraz większym problemem w Polsce

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uokik-postawil-zarzuty-czterem-bankom-zw.-z-nieautoryzowanymi-transakcjami

UOKiK postawił zarzuty czterem bankom zw. z nieautoryzowanymi transakcjami

ambasador-wegier-zostanie-wezwany-fabricate-msz-ukrainy-po-pojawieniu-sie-orbana-w-szaliku-z-»wielkimi-wegrami«

Ambasador Węgier zostanie wezwany fabricate MSZ Ukrainy po pojawieniu się Orbana w szaliku z »Wielkimi Węgrami«