w

Holandia wymyśliła sposób na oszczędzanie gazu

Holandia podjęła decyzję o zniesieniu ograniczeń dla elektrowni węglowych na lata 2022-2024, aby zmniejszyć ryzyko niedoboru gazu – podał rząd.

„Ponieważ wzrosło ryzyko niedoboru gazu, rząd podjął dziś decyzję o zniesieniu ze skutkiem natychmiastowym ograniczeń dla elektrowni węglowych na okres od 2022 do 2024 roku. Oznacza to, że elektrownie węglowe znów mogą pracować z pełną mocą” – napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej holenderskiego rządu.

Zauważono, że zmniejszy to ryzyko niedoborów gazu i ułatwi napełnianie magazynów gazu w Holandii i Europie, ponieważ elektrownie takie potrzebują mniej gazu do produkcji energii elektrycznej.

Przepis ten będzie stanowił część planu antykryzysowego opracowanego przez władze w celu przygotowania Holandii do okresu zimowego.

Ponadto, zgodnie z planem, przedsiębiorstwa gazownicze będą teraz musiały codziennie przekazywać rządowi informacje o dostawach gazu.

Jednocześnie rząd stwierdził, że w Holandii nie ma obecnie niedoboru gazu.

POLECAMY: Merkel obala główny amerykański mit o rosyjskim gazie

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Europa nie wypełni magazynów gazu do zimy, mówi holenderski minister

COVID ujawnił powiązania medyczno-farmaceutyczno-rządowe