w

Holendrzy dają zielone światło dla szczepień dla dzieci powyżej 5 lat

Holenderski rząd otworzył drogę w piątek dzieciom w wieku 5-11 lat do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, rozszerzając swój program szczepień na grupę wiekową, która miała najwyższy wskaźnik infekcji w ostatnim wzroście.

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia, program ma rozpocząć się w połowie stycznia. Dzieci otrzymają szczepionki Pfizer w niższej dawce niż dorośli, a ich szczepienie zależy od rodziców.

Rząd podkreślił, że większość dzieci zarażonych koronawirusem ma tylko łagodne objawy, ale niewielka liczba może poważnie zachorować.

Europejska Agencja Leków dała w zeszłym miesiącu zielone światło na mniejszą dawkę szczepionki Pfizer dla dzieci w wieku 5-11 lat.

Holenderskie infekcje COVID-19 wzrosły do ​​rekordowych poziomów w zeszłym miesiącu, obciążając system opieki zdrowotnej i zmuszając rząd do nałożenia częściowej blokady, co oznacza, że ​​bary, restauracje, kina, teatry i sklepy sprzedające towary nieistotne muszą zostać zamknięte o godzinie 17:00

Infekcje nieznacznie spadły od czasu rozpoczęcia blokady, ale utrzymują się na wysokim poziomie. Przyjęcia na oddziały intensywnej terapii również są nadal wysokie, ale maleją.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny rosną w najszybszym tempie od 1990 roku

Niemcy przysięgają solidarność z Polską w walce granicznej na Białorusi