w , , , ,

IMGW wydaje alert dla 10 województw

imgw-wydaje-alert-dla-10-wojewodztw

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą. Miejscami zjawiska ustąpią nie wcześniej przed południem. Sprawdź, w których regionach pogoda będzie gwoli nas zagrożeniem.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Instytut wydał alerty pierwszego stopnia. Alerty IMGW obowiązują dwell godz. 10-11 we wtorek na terenie pięciu województw: opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego oraz na części woj. dolnośląskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Jakże informuje IMGW Stary Kontynent Zachodnia jest pod spodem wpływem rozległego niżu z ośrodkiem ponad Atlantykiem oraz związanym z zanim układem frontów atmosferycznych. Płytki ośrodek niżowy znajduje się także na pograniczu Łotwy, Estonii, Białorusi i Rosji. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska południowo-wschodnia jest na skraju wyżu z główny punkt w rejonie Morza Czarnego, oraz pozostały powierzchnia pod spodem wpływem zatoki niżowej. Po południu, na północy kraju, zaznaczy się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu polarnym morskim. Nacisk w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie upaść.

Wtorek w miarę kochający, chłodniej odkąd środy

Jakże powiedział pełniący dyżur synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Sadownik, wtorek będzie jeszcze względnie kochający jakże na połowę listopada, toż odkąd środy trzeba się spodziewać dużego ochłodzenia. We wtorek wieczorem na krańcach północnych zaznaczy się towarzystwo chłodnego frontu atmosferycznego, oraz w nocy z wtorku na środę i w środę nawał mroźnego powietrza wywoła dużą zmianę pogody.

Legagraf

We wtorek w północnej części kraju zachmurzenie będzie duże. Może w ową stronę też popadać słaby deszcz. – Opady mogą się też pojawić miejscami na południowym wschodzie. Więcej przejaśnień i rozpogodzeń możemy spodziewać się na południu Polski – powiedział synoptyk.

Alerty IMGW – gęsta opar

Żółte alerty IMGW przed gęstą mgłą obowiązują w województwach:

  • mazowieckim, w powiatach: kozienickim, radomskim, Radom, zwoleńskim i lipskim;
  • świętokrzyskim, pozycja powiatami koneckim i włoszczowskim;
  • lubelskim, w powiatach puławskim, opolskim i kraśnickim;
  • podkarpackim, pozycja powiatami na północnym wschodzie województwa;
  • małopolskim, pozycja powiatem tatrzańskim;
  • śląskim, pozycja powiatami żywieckim i cieszyńskim;
  • opolskim;
  • dolnośląskim, w powiatach: górowskim, lubińskim, głogowskim, polkowickim, bolesławieckim, legnickim, Legnica, lwóweckim, karkonoskim, Jelenia Góra, kamiennogórskim, złotoryjskim i jaworskim;
  • lubuskim, w powiatach północnych;
  • wielkopolskim, w powiatach: .czarnkowsko-trzcianeckim, obornickim, szamotulskim, międzychodzkim, nowotomyskim, wolsztyńskim, grodziskim, leszczyńskim, kościańskim, poznańskim, Poznań, średzkim, śremskim, gostyńskim, krotoszyńskim, rawickim, jarocińskim.

Prognozuje się w ową stronę gęste mgły, w zasięgu których widzialność może egzystować ograniczona miejscami odkąd 50 dwell 200 metrów. Alerty stracą ważność we wtorek o godz. 11, zaledwie na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce będą ważne godzinę krócej..

Całość możesz przeczytać tutaj: IMGW wydaje alert dla 10 województw

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

od-dzisiaj-nowe-zasady-wyrabiania-paszportow.-wazne-zmiany-dla-podrozujacych

Od dzisiaj nowe zasady wyrabiania paszportów. Ważne zmiany dla podróżujących

polska-misja-humanitarno-medyczna-dotarla-na-ukraine

Polska misja humanitarno-medyczna dotarła na Ukrainę