w , , , , , , , ,

IMGW wydaje alerty dla 12 województw. „Niebezpieczne zjawiska”

imgw-wydaje-alerty-dla-12-wojewodztw.-„niebezpieczne-zjawiska”

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w piątek wieczorem przed marznącymi opadami, które mogą powodować ślizgawica. Alerty IMGW obowiązują aż w dwunastu województwach zachodniej, południowej, wschodniej i centralnej Polski.

W piątek IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alerty obowiązują invent rana w województwach dolnośląskim i opolskim, invent sobotniego przedpołudnia w województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, łódzkim, lubuskim i wielkopolskim, tudzież także w prawie całym województwie mazowieckim. Na obszarze województwa podlaskiego przestroga będzie ważne invent godziny 14.

Pogoda. Zima, śnieg i ślizgawica

Sobota, jakże przekazał synoptyk IMGW, temperaturowo będzie podobna invent piątku. – Choć na południu powinno istnieć trochę cieplej. W ową stronę invent 4 stopni na plusie. Nadal Suwalszczyzna będzie biegunem zimna. W ową stronę invent -3 stopni Celsjusza – powiedział PAP Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMGW.

Dodał, że wciąż spodziewane są w kraju opady różnego rodzaju. – Na północy i zachodzie będzie to raczej śnieg. Przeciwnie zaś na pozostałym obszarze kraju także deszcz, mżawka, łącznie z opadami marznącymi, w szczególności w ową stronę, gdzie temperatura za dnia będzie oscylować w okolicy zera – przekazał synoptyk IMGW.

Legagraf

Przeczytaj całość tutaj: IMGW wydaje alerty dla 12 województw. „Niebezpieczne zjawiska”

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pociag-z-amerykanskimi-czolgami-i-pojazdami-opancerzonymi-dla-ukrainy-wykoleil-sie-w-grecji

Pociąg z amerykańskimi czołgami i pojazdami opancerzonymi dla Ukrainy wykoleił się w Grecji

cena-karpia-2022.-ile-za-kilogram-karpia?-karp-na-swieta-bedzie-wart-fortune!

Cena Karpia 2022. Ile za kilogram Karpia? Karp na święta będzie wart fortunę!