w

IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia w związku ze zbliżającą się falą upałów

Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia wydał IMGW w związku z prognozowaną falą upałów. Od południa we wtorek będą one obowiązywać w zachodniej Polsce.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek od 30 do 34 stopni, w środę od 33 do 36 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 19 stopni, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19 do 22 stopni” – ostrzeżenia takiej lub podobnej treści wydano dla województw lubuskiego i wielkopolskiego oraz części powiatów dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadał ostrzeżeniom najwyższą rangę w trzystopniowej skali. Będą one obowiązywać od południa we wtorek aż do wieczora w czwartek.

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla części powiatów sąsiednich województw: dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz dla województw łódzkiego i opolskiego, a także zachodnich powiatów mazowieckiego i śląskiego.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 do 34 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 15 do 18 stopni, tylko w nocy ze środy na czwartek od 18 do 21 stopni” – brzmi treść ostrzeżenia.

Ostrzeżenie najniższego, pierwszego stopnia będzie obowiązywać w powiatach kotliny Kłodzkiej: kłodzkim i ząbkowickim.

Wydane w poniedziałek ostrzeżenia obowiązywać będą od południa we wtorek aż do wieczora w czwartek. Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach zostaną wydane ostrzeżenia dla kolejnych regionów.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scholz: UE nie zniesie sankcji, jeśli pokój na Ukrainie będzie na „warunkach” Rosji

WSJ: Europa spieszy się, aby wydobyć więcej ropy z Rosji przed embargiem