w

IMGW wydało kolejny alert pogodowy. Nadciąga chłód, burze i silny wiatr

sc: pixabay

IMGW wydało ostrzenie 2 stopienia o zagrożeniu przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi dla Warszawy. Niewykluczone lokalne podtopienia, przerwy w dostawie prądu oraz powalone drzewa. Miejscami wiatr będzie osiągał 110 km/h, wystąpi grad oraz intensywne opady deszczu.

„W poniedziałek na południowo-wschodniej części kraju spodziewamy się frontu falującego, który generować będzie bardzo silne burze. Przelotne opady deszczu możliwe są niemal w całym kraju.

W środkowej części Polski będą to już burze, na które prawdopodobnie zostaną wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia” – powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Dodała, że najpoważniejsza sytuacja będzie na południowym wschodzie i południu kraju, gdzie mówimy o burzach z gradem, w czasie których lokalnie może spaść do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Dodatkowo, szczególnie w rejonie Małopolski i Górnego Śląska, możliwy jest wiatr dochodzący w porywach do 110 km/h – wskazała synoptyk.

Burze będą występować już od godzin porannych, a zaczną słabnąć w godzinach wieczornych.

Ze względu na niezbyt klarowną sytuację prognoza będzie aktualizowana.

IMGW

Najniższe temperatury maksymalne prognozowane są na Wybrzeżu, gdzie spodziewane jest 17 stopni C. i 20 stopni C. na północnym zachodzie.

Im dalej na południowy wschód, tym będzie cieplej. Najwyższe wskazania termometrów zapowiadane są na południowym wschodzie – do 27 stopni C.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

SC

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co szósta osoba w Niemczech jada nieregularnie z powodu inflacji

Inżynier Google został zwolniony po tym, jak upierał się, że sztuczna inteligencja firmy jest świadoma