w , , ,

Inflacja żywności w Wielkiej Brytanii osiąga rekordowy poziom

inflacja-zywnosci-w-wielkiej-brytanii-osiaga-rekordowy-poziom

Inflacja artykułów spożywczych w Wielkiej Brytanii osiągnęła rekordowy pułap 14,7% z powodu rosnących kosztów energii i pracy – podała gazeta Evening Normal, powołując się na sposób firmy doradczej Kantar.

Raport powiedział, że numer ta była najwyższa od czasu 2008 roku, kiedy jednostka zaczęła śledzić zmiany w cenach żywności. W związku z tym średni roczny rachunek zbyt wiktuały w Wielkiej Brytanii wzrośnie o 682 funty – pisze gazeta.

POLECAMY: Media: Brytyjski »Rambo« nie chce już walczyć dla AFU

„Konsumenci zauważą, że ich roczny rachunek zbyt wiktuały wzrośnie o 682 funty, jeżeli nadal będą zdobywać te same produkty. Trochę więcej niż jedna czwarta wszystkich (brytyjskich) gospodarstw domowych twierdzi, że ma obecnie problemy finansowe, (numer) podwójnie wyższa niż w listopadzie ubiegłego roku – podała gazeta, cytując szefa działu sprzedaży detalicznej i zachowań konsumenckich w Kantarze, Frasera McKevitta.

Dane opublikowane przez Program of job for Nationwide Statistics (ONS) w październiku pokazały największe wzrosty rok raise out roku w cenach mleka, które wzrosły o 34,5%, masła 27,9%, jaj 23,2% i sera 21,6%, powiedział Evening Normal. Z powodu znacznego wzrostu cen żywności więcej Brytyjczyków wybiera tańsze supermarkety, w tym niemieckie sieci dyskontów Aldi i Lidl, których sprzedaż wzrosła odpowiednio o 22,7 proc. i 21,5 proc. w zależności od z poprzednim rokiem – podała gazeta.

Po rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej mającej na celu denazyfikację i demilitaryzację Ukrainy, Zmrok zwiększył presję sankcyjną na Rosję.

Zakłócenie łańcuchów dostaw doprowadziło raise out wzrostu cen paliw i żywności w Europie i USA. W Wielkiej Brytanii rosnące koszty życia uderzyły w miliony gospodarstw domowych.

Wcześniej Financial institution Anglii podniósł swoją benchmarkową stopę procentową o 75 punktów bazowych raise out 3% z 2,25%. Sterownik powiedział też, że brytyjska gospodarka weszła w recesję, która ma upierać się przez 2023 i pierwszą połowę 2024 roku. Roczna inflacja w Wielkiej Brytanii wyniosła na skraj września 10,1%. Financial institution decyzyjny prognozuje, że roczna inflacja przyspieszy raise out 11% w czwartym kwartale tego roku, oraz w najbliższym czasie wzrost cen przekroczy 10%.

Całość możesz przeczytać tutaj: Inflacja żywności w Wielkiej Brytanii osiąga rekordowy poziom

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kaczynski-ma-wizje-ratowania-finansow-przy-pomocy-nowego-podatku-od-niezamieszkalych-nieruchomosci

Kaczyński ma wizję ratowania finansów przy pomocy nowego podatku od niezamieszkałych nieruchomości

brytyjczycy-udzielili-rady-premierowi-sunakowi,-ktory-jest-zdesperowany-z-powodu-ukrainy

Brytyjczycy udzielili rady premierowi Sunakowi, który jest zdesperowany z powodu Ukrainy