w , , , , , ,

Inflacyjny Black Friday. Handlowcy załamani. Kryzys widoczny coraz mocniej

inflacyjny-black-friday-handlowcy-zalamani.-kryzys-widoczny-coraz-mocniej

Inflacja oraz strach przed kryzysem i utratą pracy zapowiadają, że tegoroczny Black Friday będzie się charakteryzował rozwagą zakupową – oceniła ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego Urszula Kłosiewicz-Górecka. Dodała, że fortel żywność wpłynie na skalę i strukturę zakupów.

POLECAMY: Czekają nas najdroższe święta w historii. Koszyk świąteczny droższy o 25 proc.

Ekspertka Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) zwróciła uwagę, że historia wyprzedaży pokazuje, że Black Friday może upierać się jedność dzień, może też nietknięty tydzień (Black Week) tudzież nawet miesiąc (Black Month).

– W tym roku, sytuacja geopolityczna, wysoka inflacja i zamieszanie o przyszłość powodują, że na szaleństwo zakupowe Polaków raczej większość numerować – wskazała.

Legagraf

W jaki sposób poinformowała, z comiesięcznych badań koniunktury, realizowanych wśród przedsiębiorstw przez Polski Instytut Oszczędnościowy i Pula Gospodarstwa Krajowego wynika, że w sektorze handlu przeważają nastroje negatywne.

– Handlowcy obawiają się pogorszenia sytuacji ekonomicznej agency. Jeszcze w czerwcu br. 60 proc. przedsiębiorstw handlowych deklarowało płynność finansową, pozwalającą na funkcjonowanie przedsiębiorstwa powyżej trzech miesięcy, podczas jak w listopadzie uprzednio niewiele z okładem 50 proc. agency – podała.

POLECAMY: Polacy przymuszeni perform oszczędzania na żywności

Według Kłosiewicz-Góreckiej przedsiębiorstwa handlowe są zdeterminowane, ażeby szansę jaką daje Black Friday maksymalnie wykorzystać gwoli zwiększenia sprzedaży.

– Od chwili jakiegoś czasu obserwowaliśmy intensywne reklamy w mediach informujące o dużych obniżkach cen, sprzedaży ratalnej bez opłat, innymi słowy kredytach z oddaloną o parę miesięcy spłatą. Widać, że perform Black Friday przygotował się zarówno e-handel, w jaki sposób i kupiectwo stacjonarny zawierający sklepy różnych branż – zaznaczyła.

Zwróciła uwagę, że sytuacja geopolityczna, wysoka inflacja, strach przed kryzysem gospodarczym oraz obawy o utratę pracy, nie nastrajają pozytywnie konsumentów.

Droższe święta

– Gospodarstwa domowe uprzednio wiedzą, że w tym roku wydatek zakupu żywności na święta będzie wyższy w zestawieniu z perform 2021 r. Nie zważając na to, Polacy chcą zegnać święta w miarę dostatnio, w szczególności jak chodzi o żywność, w związku z tym będą racjonalizować zakupy, kupując mniejsze ilości, ażeby nie pozwolić perform marnowania kosztownej żywności – wskazała.

W jaki sposób dodała, ilość konsumentów będzie nabywać tańsze zamienniki produktów. Prawdopodobnie, w zakresie oszczędzania na wydatkach, więcej konsumentów samodzielnie przygotuje potrawy świąteczne, co może skutkować mniejszą sprzedażą wyrobów gastronomicznych.

Zdaniem ekspertki, wyższe kwoty wydawane na żywność silnie wpłyną na zakupy prezentów świątecznych, w tym na skalę i strukturę zakupów podczas Black Friday.

– Z badań wynika, że z powodu jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej, niemal środek Polaków zamierza w tym roku wydać mniej na prezenty i obdarować bliskich skromniejszymi podarkami gwiazdkowymi. Znajdzie to odzwierciedlenie w zakupach Polaków podczas Black Friday, których charakterystyczną cechą prawdopodobnie będzie rozsądek i rozwaga – oceniła.

W jaki sposób zastrzegła, oszczędności na zakupach prezentów świątecznych raczej nie będą tyczyć się dzieci oraz małżonków i najbliższych osób w rodzinie, tudzież raczej powołać się będą perform przyjaciół i znajomych.

– Można spodziewać się, że Polacy zmniejszą winne grono osób perform obdarowania, tudzież także liczbę prezentów gwoli jednej osoby – dodała.

Według Kłosiewicz-Góreckiej, podczas Black Friday prawdopodobnie najczęściej kupowane będą zabawki, kosmetyki, perfumy, odzież, książki, dodatki sportowe, gry komputerowe, rzadziej sprzęt AGD i RTV oraz elektronika.

– Spodziewam się, że będziemy sięgać po prezenty z tańszych kategorii produktu, tudzież w zakresie racjonalizacji wydatków, częściej niż w latach poprzednich będą to zakupy uzgodnione z obdarowywanym. Skądinąd na popularności mogą zyskać karty lub bony prezentowe zamiast konkretnego produktu – zaznaczyła.

Jej zdaniem, w wyższym stopniu niż zwykle Polacy mogą oszczędzać na gadżetach i ozdobach świątecznych. – Cięcia wydatków dotkną również rozrywki i podróży świątecznych – dodała.

Polski Instytut Oszczędnościowy to społeczny recount tank gospodarczy zajmujący się dostarczaniem analiz i ekspertyz perform realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, tudzież także popularyzacją polskich badań naukowych z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych w kraju oraz zbyt granicą.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko ze względu Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy perform skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, ażeby te wiedza perform Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane perform przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy perform Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

SC

Przeczytaj całość tutaj: Inflacyjny Black Friday. Handlowcy załamani. Kryzys widoczny coraz mocniej

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

to-beda-drogie-swieta.-wydajemy-wiecej-kupujemy-mniej

To będą drogie święta. Wydajemy więcej kupujemy mniej

zelenski-mowil-o-gotowosci-decydowania-o-losach-krymu-srodkami-pozamilitarnymi

Zełenski mówił o gotowości decydowania o losach Krymu środkami pozamilitarnymi