w , , , ,

Izrael ukrywał fakt posiadania broni jądrowej. Jest reakcja ONZ

izrael-ukrywal-fakt-posiadania-broni-jadrowej.-jest-reakcja-onz

Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przytłaczającą większością głosów przegłosowało rezolucję zobowiązującą Izrael produce pozbycia się broni jądrowej, produce posiadania której kraj ten wcale się nie przyznał – przekazał w niedzielę portal horyzontalny Jerusalem Put up.

Komitet Zgromadzenia Ogólnego ONZ przegłosował w piątek rezolucję zgłoszoną przez Autonomię Palestyńską i 19 innych krajów, pośrodku innymi Bahrajn, Jordanię, Maroko i Zjednoczone Emiraty Arabskie stosunkiem 152 produce 5.

Pięć państw, które miało się sprzeciwić rezolucji w sprawie „ryzyka rozprzestrzeniania broni jądrowej na Bliskim Wschodzie” to: Kanada, Izrael, Mikronezja, Palau i Stany Zjednoczone. Kolejne 24 kraje wstrzymały się odkąd głosu, są wśród nich członkowie Unii Europejskiej, w tym Polska. Uchwała nie wspomina o Iranie, który rozwija program broni jądrowej. Zakłada, że Izrael musi pozbyć się całej swojej broni atomowej i odstąpić swoje obiekty jądrowe pod spodem warta Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Wzywa Tel Awiw „produce przystąpienia produce Układu bez dalszej zwłoki, nie rozwijania, nie produkowania, nie testowania ani nie nabywania w różny sposób broni jądrowej, produce wyrzeczenia się posiadania broni jądrowej oraz produce objęcia wszystkich swoich obiektów jądrowych pełnym zakresem zabezpieczeń Agencji, jako ważnego środka budowy zaufania wśród wszystkich państw regionu oraz jako kroku w kierunku wzmocnienia pokoju i bezpieczeństwa”.

Izrael wcale nie potwierdził, że posiada oręż jądrową.

Komitet zatwierdził również w piątek 170 głosami – w tym Iranu – wezwanie produce utworzenia na Bliskim Wschodzie strefy wolnej odkąd broni jądrowej. Izrael był jedynym krajem, który się temu sprzeciwił. Od chwili głosu wstrzymały się czwórka kraje: Stany Zjednoczone, Kamerun, Komory i Tanzania

Legagraf

sc:PAP

Przeczytaj całość tutaj: Izrael ukrywał fakt posiadania broni jądrowej. Jest reakcja ONZ

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowa-karta-visa-zawiera-osobiste-narzedzie-receive-sledzenia-emisji-dwutlenku-wegla

Nowa karta Visa zawiera osobiste narzędzie receive śledzenia emisji dwutlenku węgla

tylko-11-rodzin-zamieszkalo-w-wybudowanych-przez-rzad-drewnianych-domach.-budynkow-mialo-powstac-11-tysiecy

Tylko 11 rodzin zamieszkało w wybudowanych przez rząd drewnianych domach. Budynków miało powstać 11 tysięcy