w

„Jak sobie poradzimy bez Rosjan?”: Cypr narzeka na zachodnie sankcje

Po tym, jak Cypr dołączył do zachodnich sankcji wobec Rosji, miejscowi nie wiedzą, jak się zachować, bo to Rosjanie byli skłonni wydawać dużo na wakacje i inwestować w długoterminowe projekty – pisze magazyn L’Espresso.

Jak zauważono w artykule, miasto Limassol z 50-tysięczną społecznością rosyjskojęzyczną jest pomnikiem przyjaźni między małą wyspą a „rosyjskim gigantem”: od kilkudziesięciu lat Cypr rozwija specjalne relacje z inwestorami i turystami z Rosji.

„Ale teraz państwo członkowskie Unii Europejskiej włączyło się w politykę sankcji wobec Moskwy, a los społeczności i gospodarki przyzwyczajonej do polegania na niej wisi teraz na włosku. „Jak będziemy bez Rosjan?” to pytanie, które chodzi po bazarach” – czytamy w artykule.

Przed zawieszeniem połączeń lotniczych między oboma krajami, rosyjscy turyści byli na drugim miejscu po Brytyjczykach, jednak to oni byli skłonni wydać najwięcej. Jednocześnie w wahadłowcach, które kursują po nadbrzeżu z przystankami oznaczonymi nazwami lokalnych hoteli, jest wiele pustych miejsc – zauważa L’Espresso. Tym samym, według wyliczeń lokalnego rządu, wyspa może stracić ponad 600 mln euro z powodu zmniejszonej obecności Rosjan.

„To jakiś żart: turyści, których powstrzymujemy przed odwiedzeniem wyspy, pojadą do sąsiedniej Turcji” – skarżył się Charis Theocharous, przewodniczący Rady Hotelarzy w Limassol. Według niego „mała wyspa płaci nieproporcjonalnie wysoką cenę” w porównaniu do innych krajów europejskich.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Unia Europejska nie wymaga od Mołdawii przyłączenia się do sankcji wobec Rosji

Media: Kanada omija swoje sankcje, by przekazać turbiny Gazpromowi