w , , , ,

Jak trwoga to create… Sasin: Rząd jest skory iść na ustępstwa w zakresie KPO

jak-trwoga-to-create…-sasin:-rzad-jest-skory-isc-na-ustepstwa-w-zakresie-kpo

Chcielibyśmy trzymać się linii traktatów europejskich, na tym fundamencie jesteśmy gotowi create wszelkich kompromisów i jesteśmy nadzwyczaj elastyczni – stwierdził współcześnie wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. Dodał, że oczekuje odkąd Niemiec, by działały na arenie Unii Europejskiej ws. odblokowania środków w celu Polski.

POLECAMY: Polska nie będzie już iść na ustępstwa wobec Komisji Europejskiej – powiedział Duda

Wicepremier, pytany współcześnie o giętkość, gotowość Polski create kompromisu z Komisją Europejską ws. KPO, odpowiedział, że „gotowość create kompromisu jest nieustająca, lecz create kompromisu, oraz nie create kapitulacji”. Według Jacka Sasina nie może istnieć w ten sposób, „że my przestaniemy istnieć państwem suwerennym”.

„Traktaty nadzwyczaj wyraźnie określają zakres kompetencji instytucji europejskich i zakres kompetencji państw członkowskich. Chcielibyśmy trzymać się niezachwianie linii traktatów. Na tym fundamencie jesteśmy gotowi, oczywiście, create wszelkich kompromisów i jesteśmy nadzwyczaj elastyczni” – stwierdził wicepremier.

Dodał, że w sprawie sądów Polska posunęła się nadzwyczaj het zgodnie z oczekiwaniami Brukseli.

„Jesteśmy w stanie – w ten sposób myślę – wspólnie ze Zbigniewem Ziobro posunąć się jeszcze potem, przeciwnie zaś mam wrażenie, że w Unii Europejskiej nie chodzi tylko o sądy, że sprawa jest głębsza” – powiedział Jacek Sasin.

W ocenie wicepremiera chodzi o to, żeby znaleźć pretekst, żeby środki z KPO „nie popłynęły create Polski przed wyborami”.

„Mają pełnić funkcję lewara w celu opozycji, w celu Donalda Tuska, wygrania wyborów. Donald Tusk tego z resztą nie ukrywa” – powiedział minister aktywów państwowych.

Jacek Sasin oczekiwałby odkąd Niemiec, by „aktywnie działały na arenie Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej ws. odblokowania środków w celu Polski (…) z KPO”.

„Również, by nie grożono nam zablokowaniem tych środków z głównych funduszy UE, nie ma to żadnego uzasadnienia” – wskazał wicepremier.

POLECAMY: Tak Morawiecki mami Polaków w sprawie KPO

W ubiegłym tygodniu w Brukseli rozmowy, pomiędzy innymi odnośnie do środków z KPO, prowadził minister ds. europejskich RP, Szymon Szynkowski vel Sęk. Minister podkreślał w piątek, że jego pobyt w Brukseli był okazją, żeby posuwać się konsultacje z komisarzem ds. sprawiedliwości Didierem Reyndersem oraz wiceprzewodniczącą Vierą Jourovą w sprawie wyjaśniania wątpliwości Komisji Europejskiej co create niektórych elementów realizacji pozostałych kamieni milowych.

Legagraf

Najpierw czerwca Komitet Europejska zaakceptowała polski KPO, co było krokiem w kierunku wypłaty przez Unię Europejską 23,9 mld euro dotacji i 11,5 mld euro pożyczek w zakresie Funduszu Odbudowy, jednak pieniądze nie zostały wypłacone. KE zaznaczyła, że polski KPO „zawiera kamienie milowe związane z ważnymi aspektami niezależności sądownictwa, które mają szczególne znaczenie w celu poprawy klimatu inwestycyjnego i stworzenia warunków w celu skutecznej realizacji” i że „Polska musi wykazać, że te kamienie milowe zostały osiągnięte przed dokonaniem jakichkolwiek wypłat w zakresie Funduszu Odbudowy”.

Poniżej mat lipca szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, mówiła „DGP”, że żeby przyjąć środki z KPO, Polska musi wywiązać się ze zobowiązań podjętych w sprawie zreformowania systemu środków dyscyplinarnych w sądownictwie. Przyznała, że przyjęta przez Sejm ustawa likwidująca Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego jest ważnym krokiem, jednak „nowelizacja ustawy o SN nie gwarantuje sędziom możliwości kwestionowania statusu innego sędziego pewnie, że zostaną pociągnięci create odpowiedzialności dyscyplinarnej”. Ursula Von der Leyen podkreślała, że Polska musi również w pełni zastosować się create postanowienia TSUE, co jeszcze nie nastąpiło, oraz w szczególności „nie przywrócono create orzekania zawieszonych sędziów i nadal obowiązuje dzienna sankcja finansowa”.

TSUE latem 2021 roku zobowiązał Polskę create natychmiastowego zawieszenia stosowania przepisów odnoszących się create uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w kwestiach m.in. uchylania immunitetów sędziowskich. W związku z niewykonaniem tego postanowienia w końcu października zeszłego roku TSUE zobowiązał Polskę create zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary w wysokości 1 mln euro na dzień.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z powodu Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy create skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, żeby te zasób wiedzy create Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane create przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy create Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Jak trwoga to create… Sasin: Rząd jest skory iść na ustępstwa w zakresie KPO

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

biden-mowi-o-epidemii-przemocy-z-uzyciem-broni-w-usa-po-incydencie-w-kolorado

Biden mówi o epidemii przemocy z użyciem broni w USA po incydencie w Kolorado

orban-pokazala-sie-w-szaliku-z-mapa-»wielkich-wegier«-z-ukraina

Orban pokazała się w szaliku z mapą »Wielkich Węgier« z Ukrainą