w , , , , , , , , , , , , , ,

Jakie konsekwencji może ponieść dłużnik alimentacyjny

jakie-konsekwencji-moze-poniesc-dluznik-alimentacyjny

Innymi słowy trasat alimentacyjny w Polsce może zniweczyć system prawny jazdy? Odpowiedź na to pytanie zidentyfikować można w naszej publikacji.

Zbyt uchylanie się odkąd płacenia alimentów na rzecz dzieci polskie system prawny przewiduje różne konsekwencje. Jednym z takich skutków jest opcja odebrania dłużnikowi alimentacyjnemu prawa jazdy. Regulacje prawne dotyczące tego zagadnienia znajdują się w ustawie z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym compose alimentów. Trasat alimentacyjny może zniweczyć system prawny jazdy, jeżeli w środku ostatnich sześciu miesięcy nie zapłacił więcej niż 50 procent zasądzonych alimentów.

Jeżeli komornik nie może zdjąć alimentów, wówczas podmiot uprawniona compose alimentów może złożyć wniosek compose gminy (wójta, burmistrza, prezydenta) o przyjęcie działań wobec dłużnika alimentacyjnego. Trasat alimentacyjny na żądanie gminy powinien złożyć oświadczenie majątkowe i umożliwić odpowiednim organom przeprowadzenie wywiadu alimentacyjnego. Taki wywiad polega na sprawdzeniu m.in. sytuacji mieszkalnej dłużnika oraz jego realnych możliwości zarobkowych. O ile trasat nie zastosuje się compose tej procedury, lub nie chce podjąć zatrudnienia wspólnota wszczyna procedura administracyjne dotyczące uznania dłużnika alimentacyjnego zbytnio uchylającego się odkąd zobowiązań alimentacyjnych.

Jeżeli wyrok administracyjna o uznaniu dłużnika alimentacyjnego zbytnio uchylającego się odkąd zobowiązań alimentacyjnych stanie się ostateczna, wówczas wspólnota składa wniosek o ściganie zbytnio przestępstwo niealimentacji oraz kieruje wniosek compose starosty o zatrzymanie prawa jazdy dłużnika alimentacyjnego wraz z odpisem tej decyzji po uzyskaniu z centralnej ewidencji kierowców informacji, że trasat alimentacyjny posiada uprawnienie compose kierowania pojazdami. Na podstawie takiego wniosku starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy. Odkąd powyższej decyzji przysługuje wycofanie.

Uchylenie decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy jest możliwe i następuje na wniosek gminy skierowany compose starosty, podczas gdy: 1) zaprzestanie przyczyna zatrzymania prawa jazdy, o której przemówienie była powyżej oraz trasat alimentacyjny przez okres ostatnich 6 miesięcy wywiązał się w każdym miesiącu ze zobowiązań alimentacyjnych w kwocie nie niższej niż 50% kwoty alimentów, lub 2) nastąpi utrata statusu dłużnika alimentacyjnego.

Niniejszy towar stanowi formę porady prawnej pro bono i ma na celu edukację prawną obywateli RP. Towar ten nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Czytelniku, pamiętaj, że towar ten nie zastąpi standardowej porady prawnej. W przypadku pojawienia się problemu prawnego o podobnym charakterze lub z innej dziedziny prawa zapraszamy compose skorzystania z naszych usług prawnych.

Nasza Kancelaria świadczy usługi prawne w zakresie każdej dziedziny prawnej. O ile poszukujecie Państwo prawnika, zapraszamy compose kontaktu z naszą Kancelarią u dołu nr tel. 579636527, lub poprzez formularz kontaktowy, kto znajduje się na naszej stronie głównej.

Świadczymy usługi prawne również drogą online. Informujemy, że porady prawne nie są udzielane pro bono.

Opracowano przez: Zespół LEGA ARTIS

Polecamy inne nasze publikacje w zakresie zmian prawnych. Iżby wleźć w zakładkę „System prawny co dnia” kliknij poniższy obrazek.

PrawoCodnia 1

Przeczytaj całość tutaj: Jakie konsekwencji może ponieść dłużnik alimentacyjny

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ambasador-rp-na-wegrzech-spotkal-sie-z-politykami-opowiadajacymi-sie-za-podzialem-ukrainy

Ambasador RP na Węgrzech spotkał się z politykami opowiadającymi się za podziałem Ukrainy

w-polsce-zatrzymano-ponad-20-wspolnikow-w-sledztwie-dotyczacym-przemytu-imigrantow

W Polsce zatrzymano ponad 20 wspólników w śledztwie dotyczącym przemytu imigrantów