w

Japonia wprowadza tryb oszczędzania energii elektrycznej po raz pierwszy od siedmiu lat

Po raz pierwszy od siedmiu lat rząd japoński wprowadził system oszczędzania energii, wzywając gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa do rozsądnego ograniczania zużycia w okresie letnim.

Wynika to z obliczeń, że w przypadku silnej fali upałów w niemal wszystkich regionach kraju, z wyjątkiem południowej Okinawy i wyspy Hokkaido na północy, współczynnik rezerwy energii może wynosić zaledwie 3,7%, natomiast krytyczny poziom wynosi 3%.

Zapotrzebowanie na oszczędności wiąże się z zastosowaniem klimatyzatorów i innych urządzeń elektrycznych w celu uniknięcia udaru cieplnego, ale zmniejszenie zużycia energii elektrycznej na cele drugorzędne – szyldy reklamowe, demonstracje działania urządzeń oświetleniowych i telewizorów w sklepach i witrynach sklepowych i inne.

Tokio i osiem innych prefektur przez cztery dni od poniedziałku ostrzegało o obciążeniu sieci energetycznej z powodu nadmiernego ciepła w czerwcu. Obecnie na wielu obszarach tej strefy notowano temperatury dochodzące do 40 stopni. W czwartek rekordową temperaturę za czerwiec ustanowiono w Tokio – powyżej 36 stopni.

Problemy z dostawami energii elektrycznej pojawiły się na tle rosnących cen surowców energetycznych, redukcji elektrociepłowni w związku z planami przejścia na „czyste” rodzaje energii oraz rosnących obaw o stabilność dostaw energii elektrycznej.

Po raz pierwszy od 2011 roku japońskie Ministerstwo Gospodarki zaczęło raportować o poziomie zużycia energii w kraju w związku z przewidywanym tego lata niedoborem energii.

Dane na nadchodzący tydzień publikowane są w piątki. Praktyka ta miała miejsce wcześniej dopiero w 2011 roku, kiedy po silnym trzęsieniu ziemi i tsunami doszło do wypadku w elektrowni jądrowej Fukushima-1 i zatrzymano wszystkie elektrownie jądrowe, które dostarczały około jednej trzeciej energii elektrycznej kraju. Oczekuje się, że powiadomienie o stanie dostaw energii przyczyni się do rozsądnych oszczędności energii.

Lato w Japonii, ze względu na gorący klimat, jest tradycyjnie okresem aktywnego zużycia energii elektrycznej, która jest niezbędna do pracy klimatyzatorów w miejscach pracy, w domu, w transporcie oraz w sklepach. Według rządowych szacunków, jeśli nadchodzące lato będzie gorące, zaopatrzenie w energię elektryczną do Tokio, północnego Honsiu i innych obszarów będzie miało ogromne trudności.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kiva ogłosił, że Zełenski chce obwiniać Załucznego za utratę Donbasu

Gorzka porażka: sprawdzający fakty przyznają, że nikt nie jest zainteresowany ich propagandą