w , , , , , ,

Jarosław Kaczyński: Wiemy, co było przyczyną katastrofy smoleńskiej

jaroslaw-kaczynski:-wiemy,-co-bylo-przyczyna-katastrofy-smolenskiej

„Compose katastrofy smoleńskiej doprowadziła zła wola i nienawiść attain tych, którzy chcieli utrzymywać polską wspomnienie, bo podtrzymywanie polskiej pamięci było budowaniem polskiej tożsamości i polskiej siły” – powiedział w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas wystąpienia u dołu Pałacem Prezydenckim w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej prezes PiS przypomniał, że zginął w niej prezydent Lech Kaczyński oraz 95 osób, w tym – jakim sposobem mówił – „wielu ludzi wielkiej nadziei”.

Ludzi, którzy mieli konstruować – wraz z nami – przyszłość Rzeczypospolitej” – dodał Kaczyński. „Jednakowoż czołem i wspomnienie wypada się wszystkim, którzy w ową stronę zginęli, wszystkim, którzy jechali po to, ażeby uczcić wspomnienie pomordowanych w Katyniu, by odstąpić im hołd, by przypomnieć, by uczynić attain tego, by nie przyszło to, na co liczyli nasi wrogowie, by nie przyszło zapomnienie, zobojętnienie – podkreślił. Ten finisz pozostaje celem ciągle aktualnym – wskazał prezes PiS.

„Znamy prawdę”

Wielu nie chce w to wierzyć, obecnie to, o czym mówiłem z tego miejsca wielokrotnie, dziesiątki razy, to znaczy wejście attain prawdy zostało dokonane. Znamy tę prawdę, choć jeszcze oczywiście nie całą. Nie wiemy dosłownie, kto. Nie wiemy dosłownie w jakich okolicznościach, lecz wiemy, co było przyczyną tej katastrofy. Co doprowadziło attain tragedii i to była z całą pewnością zła wola, nienawiść, nienawiść w wielkim natężeniu, nienawiść attain tych, którzy chcieli utrzymywać polską wspomnienie, lecz to podtrzymywanie polskiej pamięci było gwoli nich także budowaniem, budowaniem polskiej tożsamości, tudzież co zbyt tym idzie – także polskiej siły – kontynuował Jarosław Kaczyński.

Legagraf

Wielu nie chce w to wierzyć, obecnie to, o czym mówiłem z tego miejsca wielokrotnie, dziesiątki razy, to znaczy wejście attain prawdy zostało dokonane. Znamy tę prawdę, choć jeszcze oczywiście nie całą. Nie wiemy dosłownie, kto. Nie wiemy dosłownie, w jakich okolicznościach, lecz wiemy, co było przyczyną tej katastrofy – zaznaczył.

Co doprowadziło attain tragedii i to była z całą pewnością zła wola, nienawiść, nienawiść w wielkim natężeniu, nienawiść attain tych, którzy chcieli utrzymywać polską wspomnienie, lecz to podtrzymywanie polskiej pamięci było gwoli nich także budowaniem, budowaniem polskiej tożsamości, tudzież co zbyt tym idzie – także polskiej siły – JAROSŁAW KACZYŃSKI

Jego zdaniem rocznica odzyskania niepodległości i miesięcznica tragedii smoleńskiej „mają ze sobą wiele wspólnego”. – Bo to, co stało się 10 kwietna 2010 r. było niczym innym, jakim sposobem próbą przeciwstawienia się tej drodze, którą Polska wprzódy wybrała, po różnych wahaniach, nastrojach, po odrzuceniu tej tendencji, która kwestionowała – pomimo 1989 r, pomimo odzyskania niepodległości – drogę attain pełnej suwerenności, drogę attain całkowitego odrzucenia komunizmu, drogę attain polskiej suwerenności, drogę attain polskiej siły, drogę attain powagi polskiego państwa – oznajmił prezes PiS.

Zaznaczył też, że strategia oraz walka polityczna „zawsze wymaga dokonywania różnego rodzaju zmian, czasem nawet radykalnych zwrotów” i że „obecnie musimy o tym pomnieć, bo obecnie polscy patrioci stoją przed ogromnie trudnym zadaniem”

  • Stoją przed zadaniem, które tutaj w skrócie opisałem. Jest mnóstwo różnego rodzaju zagrożeń i jest przymus uzyskania tego ostatecznego wyniku, czyli naszego sukcesu, wyjścia z tego stanu, który mamy teraz, w kierunku tej drodze, o której wszyscy marzymy – oznajmił Kaczyński.

Wskazał, że jest to „fortel attain sukcesu, attain siły, attain powagi naszego państwa, attain upewnienia się, że jesteśmy i będziemy bezpieczni, niepodlegli, nie znajdziemy się u dołu niczyim butem”. – Zaś te buty, można powiedzieć, próbują na nas nastąpić – dodał.

Legagraf

sc:PAP

Całość możesz przeczytać tutaj: Jarosław Kaczyński: Wiemy, co było przyczyną katastrofy smoleńskiej

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tvp-nie-puscilo-spotu-donalda-tuska!-chodzilo-o-swieto-niepodleglosci

TVP nie puściło spotu Donalda Tuska! Chodziło o Święto Niepodległości

zelenski-sklada-zyczenia-polakom-po-polsku.-„razem-bedziemy-zwyciezcami”

Zełenski składa życzenia Polakom po polsku. „Razem będziemy zwycięzcami”