w

Johnson ostrzegał przed konsekwencjami rozwiązania konfliktu na Ukrainie

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w rozmowie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem powiedział, że istnieje ryzyko dyplomatycznego rozwiązania sytuacji na Ukrainie – podała agencja France-Presse.

„Wszelkie próby rozwiązania konfliktu teraz doprowadzą jedynie do długotrwałej niestabilności” – powiedział polityk, cytowany przez agencję.

W ubiegłym tygodniu przywódcy Niemiec, Francji i Włoch Olaf Scholz, Emmanuel Macron i Mario Draghi złożyli wspólną wizytę w Kijowie, gdzie – jak donoszą media – przekonali prezydenta Ukrainy Władimira Żeleńskiego do wznowienia rozmów z Rosją.

Szef Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew podkreślił wcześniej, że destrukcyjne działania USA, Wielkiej Brytanii i innych krajów NATO, polegające na pompowaniu broni do Kijowa i podsycaniu nastrojów nazistowskich, doprowadziły do zakończenia dialogu rosyjsko-ukraińskiego. Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow podkreślił, że Kijów i jego „zachodni mocodawcy” ponoszą pełną odpowiedzialność za fiasko rozmów pokojowych.

POLECAMY: Europejscy koledzy zaproponowali Zełenskiemu powrót do negocjacji z Rosją

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biden i Scholz rozmawiali o wsparciu wojskowym dla Ukrainy

Zełenski wzywa do ograniczenia cen ropy i wprowadzenia ostrzejszych sankcji wobec Rosji