w

Johnson pożegnał się z Parlamentem słowami „Hasta la vista, baby”

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, który podał się do dymisji, na koniec swojego ostatniego wystąpienia przed parlamentem pożegnał się słowami „Hasta la vista, baby”.

Chcę podziękować wszystkim tu obecnym i – hasta la vista, kochani” (z hiszpańskiego – „Do widzenia”) – zakończył swoje wystąpienie.

Po tych słowach jego koledzy z partii wstali i oklaskiwali odchodzącego premiera. Gdy szedł w kierunku wyjścia, wielu klepało go polubownie po ramieniu. Opozycja pozostała w pozycji siedzącej i nie klaskała.

W środy premier tradycyjnie odpowiada na pytania posłów, dziś odbyła się ostatnia taka sesja przed wyjazdem ustawodawców na letnią przerwę.

Telewizja Sky News zwróciła uwagę na osobliwą reakcję byłej brytyjskiej premier Theresy May w ostatnich minutach wystąpienia Johnsona, gdy torysi zgotowali mu owację na stojąco.

„Dla tych, którzy nie widzieli, Theresa May nie wstała najpierw do oklasków. Potem w końcu wstała, ale wyglądała na wściekłą i wyraźnie nie chciała dołączyć do oklasków – zauważa Sky News.

Boris Johnson, który w 2019 roku zastąpi Theresę May na stanowisku premiera, ogłosił 7 lipca, że ustępuje ze stanowiska premiera i szefa brytyjskiej Partii Konserwatywnej.

Rezygnację poprzedził kryzys rządowy w Wielkiej Brytanii – w ciągu dwóch dni gabinet opuściło ponad 50 osób, w tym szefowie kluczowych resortów, takich jak Skarb czy Departament Zdrowia. Deklarowali oni brak zaufania do Johnsona i niezgodę na jego metody przywódcze.

Powodem był skandal wokół byłego wiceministra spraw zagranicznych ds. Europy i Stanów Zjednoczonych Christophera Pinchera, który zainscenizował pijacką awanturę w londyńskim klubie i molestował dwóch mężczyzn. Z podobnymi zarzutami spotkał się już kilka lat wcześniej. Niektórzy politycy twierdzą, że Johnson był świadomy nierzetelnej przeszłości Pinchera, ale i tak mianował go zastępcą koordynatora frakcji parlamentarnej Konserwatystów.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ustępujący premier Wielkiej Brytanii wezwał sprzedawców ryb z frytkami do porzucenia rosyjskich ryb

Wicepremier Hiszpanii nazwał dostawy gazu przez Nord Stream ulgą