w

Johnson wykorzystał pieniądze partii na zakup dywanu za siedem tysięcy funtów

flickr

Brytyjski premier Boris Johnson, który dzień wcześniej podał się do dymisji, wydał ponad 208 tys. funtów na naprawy numeru 11 Downing Street, gdzie mieszkał z rodziną w 2020 roku – potwierdza kopia oficjalnej faktury opublikowana w piątek na stronie internetowej dziennika „The Independent„.

Łączny koszt napraw wyniósł ponad 208 tys. funtów, podczas gdy premierzy otrzymują na ten cel jedynie 30 tys. funtów rocznie – podała gazeta. Jego biuro twierdziło wcześniej, że Johnson zapłacił za naprawy na własny koszt, ale dokumenty w brytyjskich mediach ujawniły, że na ich sfinansowanie pozyskał środki z Partii Konserwatywnej. Johnson spłacił później dług i pokrył koszty naprawy z własnych środków.

Najdroższymi zakupami były dwie sofy do salonu, warte ponad 15 tys. funtów, osiem krzeseł do jadalni (ponad 11 tys. funtów), dywan do salonu (siedem tys. funtów) i lampa (sześć tys. funtów) – zaznaczono w artykule.

W sumie na sam salon wydano ponad 78 tysięcy funtów. Remont jadalni kosztował około 32 tys. funtów, na trzecim miejscu znalazła się kuchnia, na którą wydano około 18 tys. funtów.

Rachunek został wysłany do Johnsona przez firmę Soane Britain, która specjalizuje się w tworzeniu ręcznie robionych mebli.

Boris Johnson, który zastąpił Theresę May na stanowisku premiera w 2019 roku, ogłosił w czwartek, że ustępuje z funkcji premiera i szefa brytyjskiej Partii Konserwatywnej, będzie sprawował urząd do czasu powołania nowego szefa gabinetu. Wielu jednak wzywa go do natychmiastowego ustąpienia i wyznaczenia na jego miejsce nowego lidera, nie czekając na jesienny kongres partii.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemiecki koncern Uniper poprosił o wsparcie rządu w związku z kryzysem

Sri Lanka: Ogromne antyrządowe protesty. Prezydent uciekł ze swojej rezydencji