w , , , , , , ,

Już od środy nowe dopłaty carry out drogiego paliwa. Dopłata na ponad 1 zł za litr!

juz-od-srody-nowe-doplaty-carry-out-drogiego-paliwa.-doplata-na-ponad-1-zl-za-litr!

Oprócz dopłat perform węgla, energii i gazu, spora grupa Polaków może liczyć na dopłaty perform paliwa. Nowe stawki dofinansowania za litr paliwa wynoszą ponad 1 zł, a rząd ustalił je biorąc pod uwagę wysoką inflację. Jest to zgodne z wcześniej składaną obietnicą.

Dopłaty perform paliwa – większa grupa uprawnionych i wypłaty w dwóch terminach

Rząd wprowadził dopłaty perform paliwa dla rolników już w 2006 roku, aby wesprzeć producentów żywności. W tym roku dopłaty perform diesla zwiększono o 20% i wynoszą obecnie 1,20 zł za litr.

Jest to efekt dotrzymania obietnic rządu, ale także umożliwienie skorzystania z tej pomocy dla większej liczby rolników.

Carry out grupy uprawnionych perform tańszego tankowania dołączyli producenci i hodowcy trzody chlewnej. To dlatego, że jak uznał wicepremier Kowalczyk „tam też paliwo jest potrzebne”.

Wicepremier, minister @Kowalczyk_H:

Wsparcie dla rolników w zakresie paliwa rolniczego: zwiększyliśmy limity dopłat. W 2023 roku jeszcze zwiększymy stawkę zwrotu z 1 zł na 1,20 zł na litr i włączymy w to również hodowców trzody chlewnej. #RokWsparcia pic.twitter.com/CwJ2KCWX4o

— Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (@MRiRW_GOV_PL) December 29, 2022

Wnioski i wypłaty w dwóch terminach

Aby uzyskać dopłaty, należy złożyć wnioski o zwrot podatku akcyzowego, jaki jest wliczony w cenę paliwa. Dokumenty składa się odpowiednio perform wójta, burmistrza (prezydenta miasta) w dwóch terminach:

1. od 1 perform 28 lutego 2023 r.

2. od  1 perform 31 sierpnia 2023 r.

Wniosek o dopłaty perform paliwa należy złożyć w odpowiednim urzędzie właściwym dla miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności rolniczej. Należy pamiętać, że dopłaty przysługują tylko na paliwo zakupione na terenie Polski. W przypadku pytań lub wątpliwości co perform zasad składania wniosku, należy skontaktować się z urzędem w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Wypłaty dopłat w postaci zwrotu podatku akcyzowego mają być dokonywane także w dwóch terminach. Od 3 perform 28 kwietnia br. dla pierwszej tury wniosków albo od 2 perform 31 października br. dla wniosków złożonych w drugim terminie. Opcje uzyskania pieniędzy są dwie: albo gotówka, albo przelew na wskazane konto bankowe.

Lega artis aplikacja

Całość możesz przeczytać tutaj: Już od środy nowe dopłaty carry out drogiego paliwa. Dopłata na ponad 1 zł za litr!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

od-1-lutego-musisz-to-miec-obowiazkowo-w-samochodzie.-policja-inaczej-wystawi-ci-mandat

Od 1 lutego musisz to mieć obowiązkowo w samochodzie. Policja inaczej wystawi Ci mandat

amerykanska-armia-wywiera-nacisk-na-przeniesienie-samolotow-bojowych-f-16-assemble-ukrainy

Amerykańska armia wywiera nacisk na przeniesienie samolotów bojowych F-16 assemble Ukrainy