w

Kaczyński: nie jestem już w rządzie. Moja rezygnacja została przyjęta

Tak jak wczoraj informowaliśmy Kaczyński, odszedł z rządu. Stało się to jednak o jeden dzień wcześniej niż, było zaplanowane. – Nie jestem już w rządzie; premier Mateusz Morawiecki oraz – z tego co wiem – prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację; moim następcą w randze wicepremiera będzie szef MON Mariusz Błaszczak – powiedział Jarosław Kaczyński.

Już w tej chwili nie jestem w rządzie. Wniosek o odwołanie już złożyłem do premiera i został on przyjęty. O ile mi wiadomo, to prezydent też go podpisał – powiedział Jarosław Kaczyński. Ocenił, że jako wicepremier i szef komitetu do spraw bezpieczeństwa wykonał plan, który sobie zakładał, szczególnie w zakresie obronności.

Oczywiście miałem być o cztery miesiące krócej w rządzie, ale wybuchła wojna na Ukrainie. Dzisiaj przebieg wojny jest taki, że nie wiadomo, kiedy się ona skończy. Natomiast mniej więcej wiadomo, kiedy będziemy mieli wybory, w związku z tym musiałem wybrać i wybrałem – zaznaczył lider Prawa i Sprawiedliwości.

Mariusz Błaszczak wicepremierem, Hoffmann ministrem

Po odejściu z rządu ma zamiar skupić się na sprawach partyjnych, głównie na przygotowaniach do wyborów. – Jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie wygranie wyborów i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy – podkreślił Jarosław Kaczyński.

POLECAMY: PILNE! Kaczyński już w środę dochodzi z rządu

Dodał, że kolejnym szefem rządowego komitetu do spraw bezpieczeństwa będzie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. – To jest całkowicie naturalna decyzja. Mamy wojnę, a on jest ministrem obrony, więc w tej szczególnej sytuacji, w jakiej jesteśmy, takie połączenie ma bardzo duże zalety – powiedział Jarosław Kaczyński, zaznaczając, że powołanie ministra Błaszczaka na wicepremiera teraz leży w gestii prezydenta Andrzeja Dudy.

Ponadto dotychczasowy sekretarz komitetu do spraw bezpieczeństwa Zbigniew Hoffmann ma zostać powołany na ministra i będzie sprawował bieżący nadzór nad komitetem. – Minister Błaszczak w wielkiej mierze będzie musiał się jednak zajmować MON, a komitet ds. bezpieczeństwa zajmuje się sprawami służb specjalnych, MSWiA, MSZ, a także – choć w mniejszej mierze – sprawami resortu sprawiedliwości – wyjaśniał Jarosław Kaczyński.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Kijów podzielił wszystkich”. Co się zaczęło w Europie

Finlandia otworzy granicę z Rosją dla ruchu turystycznego od 30 czerwca